Mládek se se svým smutkem svěřil na facebooku. „Není mi to líto jen proto, že byl jeden z mála mých kamarádů a že jsem s ním prožil spoustu skvělých neopakovatelných chvil jak na pódiích, tak i v soukromém životě. Ale také proto, že jsem za svou pouť muzikantským světem nikdy nepoznal tak skromného, spolehlivého a hlavně věčně optimisticky naladěného muzikanta,“ truchlí nyní Mládek.

„Jako kapelník svých ,Mustangů' se kolikrát i s kritickými situacemi vyrovnával s klidem a humorem, byl jsem toho svědkem, tři roky jsem s jeho kapelou účinkoval. I když měl Franta svou zavedenou koncepci, na koncertech mi umožňoval poněkud vybočovat a testovat si své první dadaistické zábavné texty a písničky - a já jsem mu za to vděčný,“ říká kapelník Banjo Bandu.

Mládek se prý s kamarádem na jevištích potkával až do konce. „Když jsem později založil Banjo Band, stal se František Prošek na čas členem jeho první formace a přispěl také do našeho repertoáru některými svými písničkovými texty, které dodnes provozujeme, například písní ,Když je v Praze hic'. Byl jsem rád, když se Franta před několika lety do Banjo Bandu vrátil, škoda, že nám tak brzo a nečekaně dal definitivního ,padáka'. Bude nám citelně chybět,“ dodává muzikant.

Fotogalerie
22 fotografií