Blesku informaci sdělila její dcera Michaela Binderová. „S bolestí v srdci oznamujeme, že nás dnes opustila moje maminka, herečka a pedagožka doc. Jana Andresíková,“ oznámila.

„Jana byla už několik měsíců po operaci zlomeniny nohy v Centru následné péče v Mělníku, kde rehabilitovala. Jenže teď byla převezena do mělnické nemocnice, protože jí už několik dní bylo špatně. Byl u ní potvrzen koronavirus, ovšem záhy nato, dnes kolem poledne, bohužel zemřela. Její tělo bylo oslabené několika srdečními kolapsy a mrtvicemi,“ dodal pro Blesk hereččin kamarád René Kekely.

"Rehabilitovala po operaci zlomeného krčku, který si zlomila v květnu. Zemřela  v Nemocnici s poliklinikou Mělník, kam byla převezena 12. října," upřesňuje dcera.

Andresíková, rodačka z Kroměříže, vystudovala brněnskou JAMU a poté odešla do Prahy. Dva roky byla členkou Divadla Za branou, poté působila na volné noze. Své zkušenosti předávala na DAMU a na Soukromé herecké škole v Praze.

Výrazně se uplatnila i v dabingu, často propůjčovala hlas Whoopi Goldbergové (64). V roce 2010 jí byla udělena Cena Františka Filipovského za celoživotní mistrovství. Poslední výraznou filmovou příležitostí Andresíkové byla Lady ve filmových Kameňácích Zdeňka Trošky (67).

VIDEO: Zesnulá čarodějnice z Arabely Andresíková (†79): O depresích a zlomeninách!

Video
délka: 04:31.04

Zesnulá čarodějnice z Arabely Andresíková (†79): O depresích a zlomeninách! CNN Prima news

Její osobní život byl plný zdravotních i osobních problémů. Její manžel před lety spáchal sebevraždu, z profesního života ji na dlouho vyřadila rekonvalescence po autonehodě a neshody měla i v rodině.

VIDEO: Takhle dnes vypadá princezna Arabela! Nagyová přijela na narozeniny Vorlíčka!

Video
délka: 05:10.98

Takhle dnes vypadá princezna Arabela! Nagyová přijela na narozeniny Vorlíčka! Hana Höschlová, Dan Černovský

Fotogalerie
21 fotografií