Čas všechny rány zhojí, některé jsou ale tak hluboké, že to jde jen hodně těžce. A jak Janečková Blesku svěřila, je to i její případ. Během natáčení speciálního dílu Pošty pro tebe, který je věnovaný dětem z SOS vesniček, si připomněla ztrátu romské holčičky, kterou si chtěla osvojit.

V dětském domově na Vinohradech, kam jsem chodila kdysi vypomáhat, jsme se do sebe zamilovaly s jednou dvouletou romskou holčičkou Míšou. Nakonec jsme si ji s mojí mámou braly domů do hostitelské péče,“ říká. „Rozmluvila se u nás a první slovo, co řekla, bylo máma. Myslela si, že jsem to já. Hrozně mi chybí,“ dodala Janečková pro Nedělní Blesk.

Video
délka: 01:05
Video se připravuje ...

Ester Janečková: Výroky paní Jochové se mě dotkly Jsme fér

Zmizela jí ze života

To trvalo rok. Jenže pak se vrátila její máma z vězení a dostala ji zpátky. „Já jsem hrozně toužila být s ní dál v kontaktu, ale to nám tehdy vůbec neumožnili, ani nám neprozradili, kam Míša půjde. Od té doby jsme se neviděly. Zmizely jsme si ze života,” říká smutně Ester s tím, že Míša byla tak malá, že už si ji nemůže pamatovat. Premiérový díl nové řady Pošty pro tebe můžete vidět 13. září v ČT 1.

Dětské domovy za totality

Podle Ester panovaly za totality v podobném zařízení otřesné podmínky. Sice tam nikdo netrpěl hlady, ale dětem se nevěnovala taková pozornost jako dnes. „Malé děti byly zavřené v postýlkách, nikdo si s nimi nehrál. Bylo to hrozné. Práce SOS vesniček mi přijde hrozně smysluplná a budu moc ráda, když budou lidé posílat na účet DMS během speciálního dílu,” dodala. Ten se bude vysílat 4. října.

Video
délka: 02:08.88
Video se připravuje ...

Ester Janečková: Moje sestra je lesba! Tak proč se synovec (†14) kvůli homosexualitě oběsil? Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
19 fotografií