Yvetta se narodila jako nejmladší ze čtyř sourozenců. Všichni Kornovic potomci měli hudební, taneční či herecký talent, Yvetta nebyla výjimkou. Zpívala, tancovala, dokonce moderovala dětský televizní pořad. Hrát ve filmu začala vlastně náhodou – vybrali si ji ve škole jako mnoho jiných dětí.

VIDEO: Kateřina Kornová už není sama? Tenhle typ chlapa mě dokáže rozpálit.

Video
délka: 02:06.87

Kateřina Kornová už není sama? Tenhle typ chlapa mě dokáže rozpálit. Markéta Reinischová, Jan Jedlička

Ubližoval mi

Před kamerou tak poprvé stála ve dvanácti letech ve filmu Přijela k nám pouť, to se psal rok 1973. Jenže ze všech stran slyšela, že roli dostala z protekce – díky Jirkovi, který v té době už hrál na basu v Olympiku a chystal svou první sólovou desku. „Já jsem bráchu začala vlastně i nenávidět!“ řekla Yvetta na adresu svého slavnějšího sourozence před pár lety ve své 13. komnatě na ČT.

„Najednou jsem měla pocit, jako by mi ubližoval. Ale on za to nemohl, samozřejmě. Tak jsem dělala věci, který byly na škodu. Chodila jsem špinavá, nosila jsem roztrhaný kalhoty, abych mu dělala ostudu. Protože mi všichni předkládali, že za to, kde jsem, vděčím jemu,“ svěřila se herečka o svém vztahu k bratrovi. Ten jí přitom ve 23 letech pomohl, když ji poprvé odvezl do léčebny.

Přišla o děti

Yvetta totiž odešla mezi prvním a druhým ročníkem z konzervatoře. Živila se jako rekvizitářka na Barrandově, pak začala jezdit jako „bedňák“ a osvětlovač se skupinami Pražský výběr a Abraxas. Do toho začala sama doma pít. Netrvalo dlouho a k závislosti na alkoholu se přidala další – na tvrdých drogách. První dávku jí prý podal manžel... „Drogy začaly být i doma, dobrovolně jsem si je nechala píchnout. Brala jsem je rok a půl. Po půlroce fetování mi vzaly úřady všechny tři děti,“ vzpomínala na drsné období Kornová.

Nová šance

Teď se ovšem podle režiséra Tomáše Magnuska (36), který Yvettu obsadil do svého černobílého mysteriózního seriálu Sedmá brána, blýská na lepší časy. „Točilo se mi s ní bezvadně. Na plac přišla vždy střízlivá a perfektně připravená,“ řekl Blesku Magnusek. Bratr Jiří by na ni mohl být dle jeho slov právem hrdý!

VIDEO: Jiří Korn: Ještě tě mám plnou náruč.

Video
délka: 01:51.97

Jiří Korn: Ještě tě mám plnou náruč. Blesk pro ženy/Hana Langrová

Fotogalerie
22 fotografií