Všichni ji znají jako bývalou sexbombu a exmanželku Jiřího Korna (70). Kateřina je ale především matkou vážně postiženého syna, který je na ní zcela závislý.

Když se smířila s jeho handicapem (kombinace autismu a dětské obrny), uštědřil jí osud další ránu. „Filip musí brát pravidelně léky, protože má ještě epilepsii,“ prozradila Kornová.

Tedy stejný problém, jaký se před časem rozvinul třeba u podobně postižené 18leté dcery herečky Mahuleny Bočanové (52). „Hodně Mahulenu obdivuju. Fandím všem, kdo to takhle má, protože to není jednoduchý...“ řekla Blesku Kornová.

A je to ještě těžší, když rodiče samotné potká zlá nemoc. Jako Kateřinu před dvěma roky. „Měla jsem boreliózu,“ přiznala až nyní Blesku bývalá modelka. „Léčila jsem se antibiotiky a pak jsem navštívila i ordinaci multispektrální terapie,“ svěřila se. Alternativní způsoby léčby bere jako doplněk k metodám konvenční medicíny.

Opora v rodině

Musí být kvůli synovi fit. „Snažím se být zdravá, abych mohla být pořád s Filipem. Samozřejmě stát se může cokoliv...“ poznamenala Kornová s obavami v hlase. Filip sice dělá pokroky, ale bez pomoci se neobejde.

„Každý rok, každé stadium v životě je znát a může se ledacos změnit i k lepšímu. Záleží nejen na léčbě, ale i na prevencích. Navštěvujeme ergoterapie, kde se Filip učí pracovat, a zlepšení tam je. Výchova a prostředí mají na člověka velký vliv,“ vysvětluje s tím, že tím největším lékem je beztak láska. „Já Filipa miluju a ta láska, to je nejvíc!“

Kateřina se naštěstí může spolehnout na Filipova tátu, zpěváka Jiřího Korna (70). Přestože s nimi nežije, synovi se pravidelně věnuje. „Máme moc hezký vztah, vždy je nápomocný okolo dětí. O jeho ženě Renatě to platí taky. Ona je úžasná, hlavně k Filipovi, za což jsem moc ráda,“ dodala Kornová, která má s exmanželem ještě dceru Kristinu (26). I ta s péčí o nemocného bratra velmi pomáhá.

VIDEO: Kateřina Kornová už není sama? Tenhle typ chlapa mě dokáže rozpálit

Video
délka: 02:06.87

Kateřina Kornová už není sama? Tenhle typ chlapa mě dokáže rozpálit Markéta Reinischová, Jan Jedlička

Fotogalerie
40 fotografií