Hrála s ním v divadle v Pardubicích, kde byly tehdy v angažmá i Frejova tehdejší žena Gabriela Wilhelmová (†60) i budoucí čtvrtá manželka Galatíková.

S Evelynou se prý dali dohromady hned v den, kdy ho rozvedli s Wilhelmovou a on si to od soudu namířil přímo do divadla. „Tak jsem se na něho tak podívala a řekla si: ,Seš už volnej, líbíš se mi, ty budeš můj!' A byl...“ usmívá se Steimarová.

Manželství s Frejem jí ale vydrželo kratičce, s ročním odstupem se jim totiž narodily dvě mrtvé děti! „Pokaždé v osmém měsíci těhotenství. Byly už vyvinuté a bylo to hodně zlé a bolestivé. Šli jsme okamžitě od sebe,“ vzpomíná na traumatizující okamžiky herečka, která se s Frejem dohodla na rozvodu.

„Chápal to. Já strašně moc toužila po dětech. Měli jsme špatný Rh faktor, problémy s krví, nebyli jsme kompatibilní. Ještě že se nám ty děti nenarodily živé, mohly by být úplně dementní!“ děsí se Steimarová, která tenkrát okamžitě odešla do Prahy. A tam, ještě než se stihla rozvést s Frejem, otěhotněla s textařem Zdeňkem Rytířem (†69). Ten konečně z lásky k ní napsal písničku Evelyna, kterou zpívá Václav Neckář (76).

VIDEO: Výbuch v Praze zasáhl herečku Steimarovou, matku Polívkové! A Hryc řekl, kdo mu zachránil život.

Video
délka: 02:15.16
Video se připravuje ...

Výbuch v Praze zasáhl herečku Steimarovou, matku Polívkové! A Hryc řekl, kdo mu zachránil život. Bára Horáková, Lukáš Červený

A Frej? Ten se vrátil ke Galatíkové, se kterou už jednou pletky měl a ukončil je právě kvůli Steimarové. Když se pak s Evelynou potkali za nějaký čas v Praze, čekalo ho překvapení. „Já nevěřil svým očím, Evelyna byla těhotná!“ popisoval herec, jemuž se ovšem ohledně dětí také zadařilo a Galatíková mu za chvilku porodila dceru a herečku Kristýnu (48).

Protože ale tehdy nebylo stoprocentně jisté, jestli dcera, kterou čeká Evelyna, není jeho, Frej pro jistotu podstoupil zkoušku otcovství. Ta ukázala, že tatínkem herečky Venduly (48) Prager Rytířové je skutečně textař.

Ale ani manželství s Rytířem nevydrželo dlouho. Evelyna, jejíž první láskou byl Karel Gott (†80), po Rytířovi ještě žila s Josefem Somrem (86) a porodila dceru Aničku (41) Bolku Polívkovi (71), je přesvědčena o jediném: Že kdyby mohli mít s Frejem děti, byli by spolu dodnes!

„A on by nemusel být nikdy vdovec, já jsem zatím zdravá jak řípa. Naše manželství ztroskotalo pouze na tom, že jsme spolu nemohli mít děti. Každý s někým jiným ano, spolu ale ne, tak to u některých párů bývá. Bylo to prostě nešťastné spojení,“ dodala Steimarová, kterou zpráva o smrti Gábinky těžce zasáhla.

„Znám Láďu. Popáté by se už v životě neženil. Rozhodl se, že si ji vezme, protože věděl, že je nevyléčitelně nemocná. Měl ji rád a chtěl jí splnit přání. Škoda že se nestihli vzít. Je mi líto...“ vzkázala Evelyna.

VIDEO: Ladislav Frej přišel kvůli rakovině o lásku. A Matragi sčítá škody po výbuchu.

Video
délka: 02:19.44
Video se připravuje ...

Ladislav Frej přišel kvůli rakovině o druhou lásku. A Matragi sčítá škody po výbuchu. Blesk TV

Fotogalerie
53 fotografií