Herečka Zuzana Kanóczová, kterou si čeští diváci zamilovali například v romantické komedii Román pro ženy, či v krimi seriálu Labyrint, se pro slovenský magazín Zdravie velice otevřeně rozhovořila o konzumaci placenty. Část mateřského lůžka, v němž rostly její děti, prý zkonzumovala poté, co na svět přivedla dcerku Izabelle (4), a totéž následovalo, i když se narodila nejmladší Leyla (v září 2 roky). „Při Lucasovi mi to nedovolili, protože jsem rodila tady na Slovensku. Ale dívky se narodily v Rakousku, kde mi to umožnili,“ prozradila Zuzana. Chlapec přišel na svět před sedmi lety.

Ono pojídání placenty prý nebylo nic nechutného, jak si mnozí představují, se spoustou krve a tkáně, pěkně na syrovo, „raw“, jak se říká. „Nepředstavujte si kdoví co, byl to jen malinký kousek, asi jako nehet na malíčku,“ vysvětlila herečka, jejímž manželem je slovenský herec Juraj Loj (37), který aktuálně září v novém českém filmu Šarlatán.

Na rozdíl od sousedního Slovenska, v Rakousku nebyl problém s tím, že svou placentu chtěla po vzoru mnoha jiných slavných žen, v zahraničí například Kim Kardashianové (39) či v Česku Míši Tomešové (29) a Evy Burešové (27), ochutnat. „Tam vědí, že se to dělá a že je to prospěšné,“ zdůraznila kráska.

VIDEO: Chci si rodit po svém! Přidáte se k našemu projektu?

Video
Video se připravuje ...

Chci si rodit po svém! Přidáte se k našemu projektu? Maminka/Karel Dlabač

Jak Kanóczová dále přiznala, všechny tři placenty má dodnes schované. „Máme je v mrazáku a plánujeme je zasadit pod stromky na chatě. Pro mě má placenta velmi velký význam, vždyť jen díky ní se děťátko může v těle matky vyvinout. Proto si myslím, že to není žádný biologický odpad, jak někdo říká,“ brání své pozoruhodné rozhodnutí.

Přestože tento čin mnozí lidé odsuzují s tím, že důvod, proč placentu pojídají zvířata, je čistě praktický, aby je, vysílené po porodu, nevystopovali podle krve predátoři, a podle lékařů to může být pro matku i její dítě dokonce nebezpečné, mnohé ženy argumentují tím, že jim placenta, zpracovaná třeba v koktejl nebo v kapsli, následně pomohla překonat poporodní deprese.

VIDEO: Za rodinu pohromadě: Otcové chtějí k porodu

Video
Video se připravuje ...

Za rodinu pohromadě: Otcové chtějí k porodu Porod je krásný

Fotogalerie
29 fotografií