Jakožto výmluvný producent je Petr Vachler zvyklý si ledacos vyjednat a na mnohém se nějak domluvit. V kostele Sagrada Família v Barceloně ale na žádnou diskuzi nebyl prostor. Když tam zakladatel ceny Český lev nakráčel bez bot, dostal možnost - buď se obout, nebo chrám v hlavním městě Katalánska prostě opustit. „Řekli mi, že v tamním kostele musí být člověk výhradně v botách,“ zavzpomínal Petr Vachler na poměrně nepříjemný zážitek, jelikož Gaudího stavbu pak musel zkrátka opustit.

Co ale producenta, který nekonzumuje žádnou živočišnou stravu, překvapilo mnohem víc? Když ho kvůli absenci bot chtěli vykázat z prohlídky jednoho z národních parků v USA. „Byl tam jeden takový aktivní ranger. Zastalo se mě před ním mnoho místních Američanů, kteří potvrdili, že se mnou byli už na jedné túře a i tu jsem absolvoval naboso,“ přiznal příjemné překvapení svérázný producent v pořadu COOLtalks televize Prima Cool. Ani většímu počtu lidí se ale nepodařilo rozhodného strážce parku přesvědčit.

VIDEO: Tady odevšad vyhodili Petra Vachlera kvůli bosým nohám! Kam producent nesmí?

Video
délka: 01:50.20
Video se připravuje ...

Tady odevšad vyhodili Petra Vachlera kvůli bosým nohám! Kam producent nesmí? FTV Prima, Prima COOL

Nad tím Petr Vachler kroutí nechápavě hlavou. „Donutil mě nasadit si žabky. Nosím je pro jistotu v batohu. Za těch pět let jsem je nasadil všeho všudy pětkrát,“ spočítal Petr Vachler, který nemá problém přiznat, že z počátku se s jeho rozhodnutím zahodit boty museli poprat i Vachlerovi nejbližší. „Když jsem šel na premiéru do kina, na nějaké slavnostnější akce, nebo naopak do přírody, i moje rodina měla ze začátku problém pochopit, že jdu bez bot,“ přiznal otevřeně zapřísáhlý bosochodec.

VIDEO: Řízky na Českých lvech

Video
délka: 02:03.48
Video se připravuje ...

Řízky na Českých lvech Vilém Besser, Markéta Reinischová, Jan Jedlička, Petr Soukup

Fotogalerie
24 fotografií