Michal už poslední měsíce tatínkova života věděl, že se jeho stav zhoršuje, a tak pro něj nebyla ztráta alespoň tak náhlá, ovšem na úmrtí rodičů se člověk zkrátka připravit nedokáže. „Rodiče mi byli od začátku oporou v mém uměleckém životě,“ posteskl si v rozhovoru pro Extra.cz Nesvadba s tím, že maminka Jaroslava (88) mu coby kostýmní výtvarnice vždy do pořadů připravovala kostýmy i loutky a tatínek, mimo jiné výborný výtvarník, mu zase cokoliv namaloval. Kromě toho ho odmala vedl k vymýšlení nových věcí.

Jeho rodiče navíc spojoval silný cit, který nevyprchal ani po letech manželství. „Tatínek maminku miloval a v poslední době, ještě před měsícem na ni pravidelně čekal u dveří, i když šla třeba jen pro denní tisk nebo pro rohlíky k snídani,“ prozradil Michal a zavzpomínal, jak Miloš sedával ve svém křesle v pokoji a volal svou ženu jménem, aby měl jistotu, že je mu nablízku. „Potřeboval ji mít stále vedle sebe,“ doplnil Nesvadba.

Ten se bál, že se s tatínkem celá rodina nerozloučí tak, jak by se patřilo, ale nakonec se obavy nevyplnily. „Noc před tím, co nás navždy opustil, měl vysokou horečku, dýchal hluboce a já se obával toho nejhoršího. Že nás opustí dříve, než se rozední,“ líčil pro Extra herec, mim a komik poslední chvíle ze života svého slavného otce.

VIDEO: Dojatý Miloš Nesvadba na pohřbu Skořepové (†93): Budu plakat...

Video
délka: 01:44.93

Dojatý Miloš Nesvadba (91) na pohřbu Skořepové (†93): Budu plakat... Blesk TV

„Rozloučil jsem se s ním důstojně a sám. Ale počkal na svoji Jarku. Ta ho držela za ruku a on byl šťastný, že je s ní v posledních vteřinách svého života,“ netajil se smutkem a dojetím Michal, jenž má ještě bratra Martina.

Útěchou jim všem může být i to, že Miloš prožil vskutku dlouhý a naplněný život. „Můj tatínek mi už dávno říkal, že prožil nejkrásnější a šťastný život s prací, kterou miloval a s rodinou, pro kterou by udělal všechno na světě,“ dodal smutně Nesvadba o tátovi, kterého si televizní diváci jistě pamatují i z role prince ze Země zacházejícího slunce v pohádce Pyšná princezna.

VIDEO: Vladimír Polívka konečně promluvil o přepadení. A vyčítal Gott Ivaně svatbu ve Vegas?

Video
délka: 02:19.40

Vladimír Polívka konečně promluvil o přepadení. A vyčítal Gott Ivaně svatbu ve Vegas? Blesk TV

Fotogalerie
31 fotografií