Jméno známé české topmodelky a moderátorky bylo využito k podvodu, upozornila na to sama Krainová na svém instagramovém profilu. Neznámý jedinec nebo skupina si pod jejím jménem založila facebookovou stránku a vyhlásila jakousi soutěž. Fanouškům slibovala výhru 1000 eur (v přepočtu okolo 26 tisíc korun), zaregistrují-li se přes speciální odkaz. Tak jako v dalších známých případech, i tady použil podvodník překladač, výsledkem byla ne lámaná, ale rovnou zlomená čeština.

VIDEO: Simona Krainová: Nechápu, že jsou moji synové ze stejného vrhu.

Video
délka: 02:43.57

Simona Krainová: Nechápu, že jsou moji synové ze stejného vrhu. Adam Balažovič/BPŽ

„Tento profil je podvodný a tahá z lidí peníze, prosím o nahlášení,“ nabádala modelka své fanoušky. Ukázala jim několik screenů s celým zněním oné soutěže. Stačilo si však přečíst popisek profilu, kde falešná a zjevně sebestředná Krainová píše, že je „jedna z 50 nej sexy žen světa, úspěšná, světová modelka,“ a bylo jasné, že se o hvězdu z Byl jednou jeden polda opravdu nejedná.

K podobným podvodům bylo před pár měsíci využito jméno Václava Noida Bárty (39). Namísto soutěže neznámý jedinec přes falešný profil na instagramu psal přímo fanouškům a žádal je, aby převzali nějaký balíček s neznámým, ale cenným obsahem. A podle stylu psaní šlo opět o práci překladače.

VIDEO: Mr*at na věk, vzkazuje Krainová! Úplně nahá před padesátkou? Žádný problém.

Video
délka: 04:00.60

Mr*at na věk, vzkazuje Krainová! Úplně nahá před padesátkou? Žádný problém. Markéta Reinischová

Fotogalerie
54 fotografií