„Nechci to nosit!“ přiznal Blesku odhodlaně Lou Fanánek Hagen a dodal: „Nejezdím kvůli tomu metrem. A vůbec. Nechodím teď tam, kde je rouška povinná! A ono to jde.“ I když na začátku karantény si Fanánek nos a ústa ochranným prostředkem zakrýval.

„Abych se hádal s lidmi? Takový rebel jsem nikdy nebyl. Roušku jsem měl v kapse a nasadil jsem ji,“ svěřil Fanánek. Současnou situaci ale hudební skladatel a textař vyhodnotil tak, že se z principu všem takovým místům zkrátka vyhne. 

„Je to špatně! Chránit by se měl ten, kdo se cítí být ohrožený. Ten by měl nosit něco, čím ten vir neprojde. Což jsem se dočetl, že je respirátor FFP3,“ dal zpěvák najevo, že se o šíření onemocnění covid-19 zajímá a zjišťoval si k tomu informace. „Práva menšiny se zveličují na úkor většiny. Většina lidí je zdravých a nic jim nehrozí. Tak nás nechte být!“ zaujal radikální postoj Fanánek. I jemu totiž vyhlášená karanténa a s ní spojená opatření významně zasáhla nejen do soukromého, ale i do profesního života.

VIDEO: Drsná slova Fanánka kvůli rouškám: Náhubek nechci nosit! Čemu se proto vyhýbá?

Video
délka: 01:49.28
Video se připravuje ...

Drsná slova Fanánka kvůli rouškám: Náhubek nechci nosit! Čemu se proto vyhýbá? Kisa Císařová

Musel zrušit nejen koncerty a plánovaná vystoupení, odložit se muselo i slavnostní otevření hospody Na Staré kovárně. To si ovšem Fanánek i s ostatními členky kapely vynahradil, jen co to bylo možné. Na druhou stranu zpěvákovi karanténa dopomohla ke společnému času s nejstarším synem, který bydlí vedle svého slavného otce. „Jeho práce se omezila na home office. Takže jsme mohli popíjet víno a pořádně celou situaci probrat. Bylo to třeba. Tohle je totiž věc, kterou člověk jen tak nezažije. Ani v sedmdesátých letech nepamatuji, že by nakázali zavřít hospody,“ kroutí hlavou Fanánek.  

VIDEO: Fanánek přiznal problémy s protézou za 120 tisíc! Proč mu praskají chodidla?

Video
délka: 02:13.36
Video se připravuje ...

Fanánek přiznal problémy s protézou za 120 tisíc! Proč mu praskají chodidla? Kisa Císařová

Fotogalerie
39 fotografií