Bezproblémové prima těhotenství, o kterém jako by ani nevěděla. Tak takové Ilona Svobodová rozhodně nezažila. Určitě tedy ne s druhým potomkem - synem Filipem (33). Většinu času musela dokonce strávit v nemocnici. „Bohužel jsem měla hodně narkóz a možná ty některé problémy vznikly i kvůli tomu. Ležela jsem v Podolí pořád v nějakém stresu a bála jsem se, abychom to oba vydrželi,“ svěřila Ilona Svobodová vysoce intimní a bolavou vzpomínku v pořadu 13. komnata. 

Aby toho nebylo málo, před devatenácti lety pak herečka syna našla ležet zhrouceného pod stolem. „Seděl u počítače, dělal něco do školy, já jsem šla pracovat, sešla jsem zahradou pod dům a něco mi říkalo, že se musím vrátit. Tak jsem se otočila, a tam jsem ho našla ležet na zemi v bezvědomí,“ převyprávěla herečka jednu z nejstrašnějších chvil, jakou v životě zažila. Díky Ilonině rychlému zásahu a tomu, že duchapřítomně zavolala sanitku, se syna podařilo zachránit. Všechny funkce, vnímání a motorika ale zůstaly oslabeny.

V září roku 2014 pak Ilona Svobodová navždy přišla o milovaného manžela Petra Skoumala (†76). Po společně prožitých pětadvaceti letech vytrhla hudebníka a skladatele z hereččina náručí zákeřná rakovina. A jako kdyby to samo o sobě nebylo dost, přidaly se problémy s dědickým řízením. Kromě syna Filipa, kterého Petrovi Skoumalovi porodila Ilona, měl s první manželkou Marií syna Davida (52) a ze vztahu s herečkou Taťanou Fischerovou (†72) syna Kryštofa (44), který se narodil těžce postižený. Není se tedy čemu divit, že právě v tomto období Ilona Svobodová zkolabovala v metru. Čas ale obrousí ostré hrany sporů a pomůže zhojit staré rány. A tak se zdravá, fit a usměvavá může herečka soustředit na dnešní jubileum.  

VIDEO: Ilona Svobodová na křtu knihy o 1989: Jak se musela před revolucí živit?

Video
Video se připravuje ...

Ilona Svobodová na křtu knihy o 1989: Jak se musela před revolucí živit? David Turek, Aleš Brunclík

Fotogalerie
72 fotografií