A svou lítost nad tím, že klapka k pokračování Černých baronů nikdy nepadla, se nebojí vyjádřit Václav Vydra (64). „Věc, která mě ve vztahu k tomu filmu mrzí, je, že byl napsaný druhý díl, který se bohužel nerealizoval a pravděpodobně už nerealizuje,“ nenechal si pro sebe svůj pocit zmaru Václav Vydra alias vojín Šternberk a svěřil ho Blesku. A nejen to. „Na vině byla ješitnost a peníze!“ nemá problém naplno říct herec. Nebyla to ale chamtivost ostatních představitelů.

O peníze se měli mezi sebou hádat producenti, a dokonce jeden z nich podmínil vznik druhého dílu vlastním účinkováním ve filmu. A začaly hádky a spory. „My bychom to točili, nechci říkat zadarmo, i když my točíme skoro všechno zadarmo, když se to tak vezme. Ale to všechno bylo ze strany majitelů práv a majitelů peněz,“ otevřel starou ránu Václav Vydra. A to přitom byly přípravy dokonce už tak daleko, že byl hotový a napsaný scénář. Měli to být Černí baroni po dvaceti letech.

„Scházejí se v hospodě a vymyslí si, že se pomstí těm lampasákům. A sice každému extra. Na každého si vymyslí něco. Je to někdy docela kruté a syrové, ale vtipné,“ zasnil se při vzpomínce syn Dany Medřické. Na zahájení výstavy na zámku Zelená hora, kde se před téměř třiceti lety film natáčel, Václav Vydra svěřil, jak měla „dvojka" skončit. Terazkyho chtěli baroni vyděsit tím, že by předstírali vyhlášení války. „Picnou se v hospodě a usnou někde na mezi. Když se probudí, kolem rachotí tanky a létají letadla. A tak se diví, že se to povedlo, jenže on je osmašedesátý rok a okupace,“ prozradil herec a velký milovník koní, jak by Černí baroni po dvaceti letech dopadli, kdyby se snímek býval skutečně realizoval.     

VIDEO: Chamtivost a ješitnost! Václav Vydra prozradil, proč nevzniklo pokračování Černých baronů

Video
délka: 02:06.20

Chamtivost a ješitnost! Václav Vydra prozradil, proč nevzniklo pokračování Černých baronů Kisa Císařová

Fotogalerie
33 fotografií

Fotogalerie
33 fotografií