Jen co mu svitla naděje, že dokáže časem zaplatit svoje milionové dluhy, protože díky Ordinaci začal vydělávat 58 tisíc měsíčně, televize musela stopnout natáčení kvůli hrozbě koronaviru. „Je to blbý, nevím, jak dlouho to bude zastavený. Nevím, jak to teď bude,“ neskrýval herec obavy ze ztráty svého jediného příjmu. S manželkou Janou (38) totiž nasekali dluhy za půl druhého milionu. A jelikož nemají podle dostupných materiálů žádný majetek, který by mohli prodat a dluhy tím zalepit, poslední možností bylo pro manžele vyhlášení osobního bankrotu. Měsíčně platí 41 479 korun tisíc jen za exekuce.

Franta ze seriálu Most! tak musel na své dluhy začít vydělávat jako kdysi – u lopaty. „Na týden jsem si našel práci, ale když se to rozbíhalo, tak tam na někoho spadla lžíce od bagru a zabila ho, takže mě poslali domů. Říkal jsem si, je to jenom jeden člověk, na koronavirus jich umíralo víc,“ řekl drsně v talkshow 7 pádů Honzy Dědka.

Za to, že zase nemají nic, ho manželka Jana jistě nechválila, a tak si prý Zdeněk raději vymýšlel. „Říkal jsem jí, že sháním práci, ale ještě jsem nic nehledal, raději jsem si chtěl odpočinout. Ráno jsem šel shánět práci a večer jsem jí řekl: ‚Bohužel‘. Ona se divila, že jsem tam byl až do večera, tak jsem si vymyslel, že jsem měl další dvě schůzky,“ popsal svou metodu.

Nova už naštěstí za pár dní rozběhne natáčení Ordinace v růžové zahradě 2. To se Godlovi nesmírně hodí. Od března totiž každou půlku měsíce musí svým 51 věřitelům posílat peníze na dluhy, které mu vyměřil insolvenční soud. Když si na lepení dluhu za půldruhého milionu vydělával coby seriálový bratr Martina Zounara (52), ještě to šlo – za natáčení dostává skoro 58 tisíc, z toho se 41 479 korun, které posílá věřitelům, dají splácet. Než se proslavil jako cikán Franta v seriálu Most!, pracoval jako dělník, aby uživil rodinu, a za den vydělával jen 300 korun. „Prošel jsem různými firmami, kde se dělalo všechno možný. Řekli mi, postav příčku, tak jsem ji postavil. V rodině jsme všichni zedníci,“ říká o sobě.

Manželka Jana (38) je v invalidním důchodu, takže něco málo peněz dostane. Pro seriálového popeláře prý ale bylo nejtěžší vydržet s ní v době izolace pod jednou střechou. „S manželkou jsem dvacet let, ale nevydržím s ní dvacet čtyři hodin doma. My si pak lezeme na nervy. Já jsem zvyklý, že přijdu a ona už spí, a když nespí, tak čekám, až usne,“ popsal v talkshow 7 pádů Honzy Dědka jejich manželství. „Jsem třeba v kuchyni, zatímco ona je v obýváku, a nakukuju tam, jestli už spí. Pak bych si totiž musel plnit manželské povinnosti, a to nemůžu, když jsem je třeba plnil někde jinde,“ tvrdil s vážnou tváří.

VIDEO: Má exekucí nad hlavu, ale jezdí fárem za miliony. Jak to Godla z Mostu dělá?

Video
délka: 02:03.91

Má exekucí nad hlavu, ale jezdí fárem za miliony. Jak to Godla z Mostu dělá? Markéta Reinischová, Jan Jedlička

Fotogalerie
45 fotografií