Po úspěšné roli Franty z kultovního seriálu Most! chtěl Zdeněk Godla začít nový život. Další pracovní příležitosti chytil za pačesy, zahrál si v reklamě, dostal roli v nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, kvůli dluhům ve výši půl druhého milionu zažádal o oddlužení. Přesto se stále nevymanil ze spárů justice.

Ve čtvrtek dorazil i s manželkou Janou (38) k okresnímu soudu v Chomutově. „Je podána obžaloba na dva obžalované, kteří se měli ve spolupachatelství dopustit trestné činnosti majetkového charakteru, se způsobenou vyšší škodou,“ sdělil mluvčí soudu Petr Vaněk. Podle informací Blesku si Godla přilepšoval k platu herce sociálními dávkami. Včas totiž úřadům nepřiznal svůj nový příjem a dál si nechal vyplácet peníze od státu. Celkem si přišli na částku 56 412 Kč.

Za podvod mu soudkyně Iva Dvořáková napařila 7měsíční trest odnětí svobody s podmínkou na rok a čtvrt, jeho žena si odnesla trest ještě o něco přísnější. „Obžalovaná byla odsouzena na 12 měsíců s podmíněným odkladem na 18 měsíců,“ doplnil mluvčí.

Zdeněk Godla si z rozsudku zřejmě nic moc nedělal. Před soudem si okamžitě zapálil cigaretu a na dotaz Blesku, jak u soudu pochodil, odvětil stroze „Dobře!“. Patrně pro něj podmínka nic moc neznamená.

VIDEO: Vždycky Ordinace! Zdeněk Godla a Lenka Termerová poprvé v 

Video
délka: 00:43.99

Vždycky Ordinace! Zdeněk Godla a Lenka Termerová poprvé  TV Nova

Fotogalerie
33 fotografií