Zastihnout Radima Fialu jinak než v neustálém poklusu bylo ještě nedávno takřka nemožné. Nyní, i díky koronaviru a karanténním opatřením, se z vytíženého herce stal vytížený táta a také muž v domácnosti. „Své dny aktuálně trávím především doma s dětmi, kde se jim v nové roli učitele snažím navodit atmosféru z knih P. L. Traversové o dokonalé chůvě Mary Poppins,“ říká s lehkou nadsázkou a úsměvem skrytým pod nutnou rouškou sympaťák z Růžovky a dodává, že i další role kuchaře, uklízeče, pradláka a nákupčího mu dává zabrat tak, že u čtení pohádek na dobrou noc už pravidelně „umírá“.

I Radim, stejně jako řada jeho kolegů z branže, se zapojil v dobách koronavirové epidemie do aktivit, které pomáhají. „S kamarády jsem ve společenství #nekaslemenavas, které vzniklo jako dobrovolná platforma pomoci všem složkám záchranného integrovaného systému. Vařili jsme obědy a rozváželi je jako poděkování těm, kteří za nás nastavovali krk v první linii,“ svěřil se s tím, že mu celá atmosféra připomínala tak trochu společenský kvas z revolučního roku 1989.

A co Radim Fiala chystá, až bude takříkajíc po všem? Kromě herectví se pustil i do přípravy projektu, o kterém však nechce příliš prozradit: „Snad jsem položil základy něčeho, s čím se v následujících měsících budeme častěji potkávat. Ale vzhledem k tomu, že věci nejsou ještě dotažené do konce, tak psssttt!!!“ Zda půjde o divadelní, filmový, či jiný projekt, je tedy prozatím tajné, jisté je, že fanynky Radima se mají nač těšit.

VIDEO: Radim Fiala: Nejdřív jsem Ordinaci odmítl! Nechtěl jsem se odvařit!

Video
délka: 00:39.32

Radim Fiala: Nejdřív jsem Ordinaci odmítl! Nechtěl jsem se odvařit! Petr Macek, Petr Soukup

Fotogalerie
22 fotografií