Donedávna se o něm psalo jako o nejtěžším českém režisérovi. Tomáš si ale řekl dost! „Zjistil jsem, že neznám nikoho, kdo je tlustější než já. A rozhodl jsem se, že to tak nenechám a konečně se sebou něco udělám,“ řekl deníku Aha! Magnusek.

Do shazování kil se pustil se stejnou vervou jako do natáčení filmů, které si sám nejen režíruje, ale také píše a produkuje. „Hodinu denně věnuji intenzivní chůzi, hodinu plavání a hodinu sauně. A hlavně nežeru!“ prozradil tajemství svého hubnutí.

Přestože už shodil půl metráku, ještě prý není u konce. Jeho metou je dostat se s váhou na stovku! Kromě výměny šatníku ho ale čeká i operace. „Když zhubnete takhle hodně, tak to nechá své stopy,“ přiznal Magnusek s tím, že mu budou muset chirurgicky odstranit kožní převisy. Ani to ho ale prý od hubnutí neodradí!

Zavře muzeum?

Jinak má ale starosti nad hlavu kvůli koronavirové pandemii. „Ze dne na den jsme museli zavřít naši restauraci Viktorku v Babiččině údolí. A i když teď vydáváme jídlo přes okénko, moc nás to zatím nezachraňuje. Bojím se, abychom nemuseli zavřít už úplně. V ohrožení by tak bylo i naše unikátní a jediné Herecké muzeum, kde je spousta artefaktů od desítek herců nebo i zpěváků, i těch nežijících, včetně Standy Zindulky, Zity Kabátové a dalších,“ stýská si Magnusek.

Za pár týdnů měl navíc začít natáčet film Stáří není pro sraby, kde si měl zahrát i Karel Gott (†80). „Doufám, že se nám to podaří nějak zvládnout, protože to vážně není legrace,“ říká režisér, který se zapojil i do kampaně Oživíme Česko!

Fotogalerie
14 fotografií