Spojené státy americké aktuálně svádějí lítý boj se zákeřným koronavirem. Přesto ale zavedená opatření, kterými by se měli jejich občané chránit, vzbuzují velký otazník. V New Yorku člověka s rouškou téměř nepotkáte. „V supermarketu, kde jsem byla minulý týden, neměl ochrannou roušku nikdo z prodávajících. Měli akorát rukavice. Většina lidí, kteří šli do obchodu, roušky neměla,“ popsala aktuální situaci v New Yorku Linda Vojtová.

Není to ale tak úplně vinou obyvatel velkoměsta na východním pobřeží Spojených států, že si nemůžou nos a ústa chránit rouškami. Jak topmodelka potvrdila, byť se snažila, sehnat povinný ochranný prostředek se jí v Americe ani po dvou týdnech zkrátka nepodařilo. Za to, že je teď má, vděčí mamince, která topmodelce za velkou louži roušky odeslala.

„Roušky ušila moje teta, která je zdravotní sestra v Praze v nemocnici na Karlově náměstí. Jsou krásné a jsou pro mě a mého snoubence Joshe,“ pochlubila se Linda Vojtová ve videu, které nahrála pro diváky společenského pořadu Top Star na televizi Prima. V něm také oběma blízkým příbuzným ženám poděkovala. Spolupráce maminky a tety pomohla Lindě Vojtové překonat upřímný šok z toho, že se roušky v New Yorku prostě nedají nikde sehnat. 

Modelka žije v luxusní newyorské čtvrti Lower East Side, která je podle turistických průvodců i topmodelčiných vlastních slov známá tím, že její ulice jsou neustále zaplněné lidmi. Když se ale Linda Vojtová podívá ze svého balkonu dnes, vidí jen prázdné chodníky a silnice. „Z New Yorku se opravdu stalo město duchů, řekla bych. Ven chodím akorát s pejsky,“ popsala modelka aktuální život svůj i většiny ostatních Newyorčanů.  

VIDEO: Linda Vojtová se o peníze nemusí bát ani v karanténě. Před vypuknutím pandemie koronaviru vydělala miliony! 

Video
délka: 02:35.63

Krásná topmodelka Linda Vojtová: Neuvěříte, co udělala s vydělanými miliony! Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Fotogalerie
46 fotografií