Nosková se ale i tak těší. „Po telefonátu s paní ředitelkou organizace sdružující domovy s péčí o seniory vím, že senioři trpí na jednu stranu obrovským strachem z koronaviru a jeho následků a na druhou stranu naprostým odloučením od svých blízkých. Vymysleli jsme pro ně tedy alespoň to nejmenší. V sobotu večer proběhne online benefiční koncert, který se bude přenášet v domovech seniorů po celé ČR. Bude pro ně, pro jejich radost, s písničkami na přání, které mi teď postupně z domovů posílají,“ říká zpěvačka.

Ta měla plány ještě trochu jiné, chápe ale, že se situace mění každý den. „Na sobotu jsme plánovali původně trošku jiný online koncept a zapojilo se do něj spousta mých kolegů a divadel z celé ČR za což neskutečně děkuji. Všichni chtěli být součástí podpory naší kultury, podpory lidí odtržených od svých blízkých, podpory každého z nás uměním, která nás spojuje. To ale bylo před rozšířenou karanténou ČR a tudíž bylo potřeba celý nápad posunout do doby, kdy to situace dovolí. Věřím, že k našemu plánu dojde v budoucnosti. V sobotu tedy zatím zazní písničky na přání a pro radost v mém podání. Věnujte tomu čas, sledujte tento online přenos a podpořte tak ty nejpotřebnější. V sobotu večer uděláme dobrou věc a krom nálady můžeme přispět i na zdravotní pomůcky a péči právě o ně. V současné době jednou na 1 000 000 % nejen zdravotníci, policie, hasiči a další složky podílející se na základním fungování státu, ale také právě pečovatelé v těchto domovech. Nemají zdravotní potřeby a dostatek personálu, aby ochránili tu nejrizikovější skupinu,“ dodává.

V domovech pro seniory je podle ní v těchto dnech smutno. Na jejich obyvatele doléhá strach z koronaviru. Navíc se jim stýská po příbuzných, kteří je nyní nemohou navštěvovat. „Senioři cítí velký strach a nejistotu,“ říká Alena Hanková, ředitelka Domova pro seniory kardinála Berana v Mukařově, který provozuje Arcidiecézní charita Praha. „V našem domově jsme přijali ty nejpřísnější možná opatření, abychom zamezili šíření koronaviru a ochránili zdraví a životy našich seniorů.“

Celý online koncert můžete sledovat v sobotu od 19:00 na instagramu zpěvačky Michaely Noskové, na YouTube či stránkách www.art-gang.com.

VIDEO: Michaela Nosková: Začínají mi tikat biologické hodiny!

Video
délka: 01:27.20

Michaela Nosková: Začínají mi tikat biologické hodiny! Thomas Kruchina, Aleš Brunclík

Fotogalerie
36 fotografií