Kromě Elišky Křenkové za výkon v hlavní roli v nominacích bodoval režisér Michal Hogenauer. Dále mohl thriller Tiché doteky získat Českého lva za produkci z dílny Petra Oukropce a Pavla Strnada, tedy v kategorii Nejlepší film, a ještě za zvuk. Nebodoval však v žádné kategorii.

Křenkové au-pair Michaela, zvaná Mia, je zaměstnána u velmi dobře finančně situovaných manželů, jimž se má starat o vilu a především o jejich desetiletého synka. Záhy zjišťuje, že v rodině není všechno v pořádku – vládne v ní dril, striktní pravidla a násilí. Tak začíná její boj se sektou a vlastními city.

Kdyby Křenková nominaci proměnila, byla to její druhá křišťálová soška. Doma se jí blyští lev za ztvárnění vedlejší role v road movie Všechno bude z roku 2018.

Křenková, kterou proslavili Rafťáci režiséra Karla Janáka a seriál České televize Vyprávěj, má na svém kontě již víc než tři desítky rolí. Své ladné křivky předvedla např. ve filmech Muži v naději, Probudím se včera nebo Padesátka a v seriálech Vinaři, Pustina, Specialisté či Sever.

Nominace na České lvy 2020 >>>

Fotogalerie
13 fotografií