Umí se nepřízni osudu vzepřít. Dokázal se postavit na nohy po dvou vážných mozkových příhodách. Prodělal také několik zápalů plic. To vše už jako osmdesátník. „Stáří je složitá disciplína, není pro slabé povahy,“ přiznal herec v klubu MAT v centru Prahy, kde mu rodina uspořádala oslavu. Rudolf má sice narozeniny až 27. února, ale bylo třeba skloubit časové možnosti desítek gratulantů. Připojily se také kolegyně Hana Maciuchová (74), kterou letos také čekají půlkulatiny, Ivana Andrlová (59) a Olga Želenská (58).

Herec má velkou rodinu. Přišel i syn Marek a dcera Bára z prvního manželství s životními partnery a s nimi pět vnoučat. Druhá žena, žokejka Martina (54), přivedla svou dceru z prvního vztahu a taky švagra, moderátora České televize, Václava Žmolíka (60). Popřát bratrovi přišli i tři bratři a sestra.

Rudolf dostal od manželky vtipný dort s filmovou klapkou, který připomínal jeho role a taky celoživotní lásku ke Slavii. Tu ostatně Martina využila i u dalšího dárku, červenobílého dresu s číslem 85. Součástí večera byla projekce Rudolfova trezorového filmu Čestné kolo.

Fotogalerie
24 fotografií