Konec skupiny zapříčinily problémy zpěváka frontmana Mandrage Víti Starého (31), jenž se podle všeho potýká s vážnou závislostí na drogách. Svým kolegům se přestal ozývat, jediná SMSka, kterou od něj zbytek kapely obdržel, požadovala zrušení celého turné – a oni bez něj odmítají pokračovat ve slibně našlápnuté kariéře. V zaplněném Fóru Karlín tak za něj v jednotlivých písničkách zaskakovaly zpěvačky Anna K. (55), Katarína Knechtová (38), Debbi (26), nebo tvář stejnojmenné kapely Mirai, tedy Mirai Navrátil (27).

V podání zpěvačky Žofie Dařbujánové (25) zazněl hit Apolinář, který je intimní zpovědí Starého o boji s jeho vlastními démony. „Dlouho jsme přemýšleli, jestli ji zařadit na playlist, ale Žofka si o ni sama řekla,“ vysvětloval podle iDnes kytarista Pepa Bolan (44).

Posledním songem celého koncertu se stala píseň Motýli, kterou si zazpívali docela všichni účinkující. Na přídavek, byť celý sál tleskal a výskal, nedošlo. Členové Mandrage, co celý koncert zároveň online streamovali na facebooku, se přišli svým fanouškům jenom poklonit, než opustili pódium. „Všechno nakonec dobře dopadne, a pokud to nedopadne, tak to není úplný konec,“ zadeklamoval Bolan na závěr citát Johna Lennona (†40).

Fanoušci se nemohou vzpamatovat z faktu, že by už neměli nikdy slyšet žádnou novou hitovku od Mandrage. „Úžasný koncert. Plno emocí, energie. Užila jsem si to na maximum. Všichni vystupující byli skvělí. Jsem šťastná, že jsem ve Fóru včera byla. Stálo to za to, i slza ukápla. Vaše písničky budu poslouchat stále a doufat, že jednou se vrátíte. Tohle přece nemůže být konec. Máte tolik fanoušků, jejich podporu... Vraťte se kvůli nám,“ žadoní na instagramu jejich zničení příznivci.

Všichni se shodují v jediném: Že to byl naprosto neopakovatelný zážitek. „Přiznám se, na konci jsem brečela… Když začali všichni zpívat Motýly, byly to emoce, které už jsem nedala. Klobouk dolů před klukama, že to zvládli. Stejně doufám, že to není definitivní, a že třeba jednou…“ zaznívá v komentářích na sociálních sítích.

Všichni se zkrátka modlí za zázrak: Aby se Starý, jenž byl ještě před nedávnem roztomilým chlapcem a nyní je z něj vyžilá troska bez zubů, zvedl jako fénix z popela, překonal své závislosti a znovu se vrátil k hudbě, co všichni tak milují…

VIDEO: Jak tančí Jiří Lábus(70)? Herec se odvázal v klipu Mandrage!

Video
Video se připravuje ...

Jak tančí Jiří Lábus? Herec se odvázal v klipu Mandrage! Mandrage

Fotogalerie
48 fotografií