Vdávala se velmi mladá a do roka měli syna Jakuba. „Dítě jsme s mým mužem zplodili z povinnosti. Jeho matka Marta po něm toužila...“ přiznala Františka se syrovou upřímností v autobiografické knize To jsem já, Františka.

Manželství ale nefungovalo a záhy přišel rozvod a s ním i soud o dítě. „Otec alkoholik, matka cikánského původu s neuspořádaným životem. Prarodiče, jež dotyčnou vychovali, jsou senioři kolem osmdesáti let a v garsonce pro ni ani dítě místo není,“ zněl posudek pro soud a bylo jasné, že tato bitva je předem prohraná. Jakuba přiklepli otci a jí postupem času dokonce soudně zakázali jakýkoli kontakt!

I když pak Františka v druhém manželství porodila dva zdravé syny Michala a Martina, díru, kterou ve svém srdci cítila, to nikdy úplně nezacelilo. Bezmála čtyři desetiletí čekala na zprávu, která jí změnila život: „Ahoj, jmenuji se Jakub a myslím si, že jsem tvůj syn. Pokud je to pravda, dej vědět. A jestliže se budeš chtít se mnou vidět, budu rád,“ napsal ztracený syn.

Ten večer si úplně poprvé volali. „Objevila tě moje dívka Zuzana. Viděla s tebou rozhovor na internetové televizi a myslela si, že jsi to ty a že bych tě měl zkontaktovat,“ vzpomínala Čížková na svou první konverzaci s prvorozeným synem. Od té doby se pravidelně setkávali až do této neděle, kdy bohužel podlehla zákeřné nemoci. Poslední rozloučení s Františkou se koná v pátek od 11 hodin v krematoriu v Praze-Strašnicích.

Všichni tři synové Františky Čížkové jsou úspěšní a kreativní muži. Jakub je architekt, Martin pracuje v reklamě a Michal je profesionální fotograf.

VIDEO: Přítelkyně Františky Čížkové (†67) návrhářka Rochová: V těžkých chvílích odpustila muži, který ji zranil! 

Video
délka: 19:59.28
Video patří k placenému obsahu Blesku
Vybrat předplatné

Přítelkyně Františky Čížkové (†67) návrhářka Rochová: V těžkých chvílích odpustila muži, který ji zranil! Markéta Reinischová, Jan Jedlička

Fotogalerie
53 fotografií