Naposledy spolu mluvily před dvěma lety na pohřbu jejich matky, herečky Naděždy Gajerové (†88). Od té doby Veronika své sestře přestala zvedat mobil. „Já Verunečce volám, ale ona mi ten telefon nebere. Možná je to právě proto, že má problémy a nechce mě tím obtěžovat,“ řekla Aha! Naďa, která byla – vzhledem k jejich 16letému věkovému rozdílu – spíše její druhou mámou.

Pár desítek tisíc...

„Očividně mě nechtěla do svých problémů zatahovat,“ konstatovala Naďa se smutkem v hlase. Na přímou otázku Aha!, jestli by své sestřičce Veronice pomohla, odpověděla: „Obávám se, že zas takový boháč nejsem...“ Vzápětí ovšem jako sourozenec se srdcem na správném místě dodala: „Ale mohla bych jí půjčit pár desítek tisíc...“

Dluží i Morávkové

Na více než třímilionový dluh to sice stačit nebude, avšak peníze od sestry by Veronika mohla použít alespoň jako splátku svým kolegům a hlavně kolegyním z divadla, od nichž si také půjčovala. Jsou mezi nimi např. herečky Dana Morávková (48), Jitka Smutná (67) či Bára Hrzánová (55).

Byla pro ni náhradní děťátko

Přestože je Naďa Dvorská stejně jako sestra Veronika z herecké rodiny, herečkou se nikdy nestala. Svůj profesní život upsala mluvenému slovu a pracuje jako producentka, režisérka a dramaturgyně Supraphonu. „Verunku mám moc ráda. Jelikož je o šestnáct let mladší než já, přišla mi do života ve věku, kdy bych už mohla mít vlastní dítě. Verunka pro mě tedy vždycky byla takové náhradní děťátko,“ svěřila Aha! Naďa.

VIDEO: Veronika Gajerová: Musela jsem v sobě otevřít staré bolesti.

Video
délka: 02:21.64

Veronika Gajerová: Musela jsem v sobě otevřít staré bolesti. Adam Balažovič

Fotogalerie
32 fotografií