Slavnou herečku, která si společně s Janem Werichem zahrála v Jasného předchozím filmu Až přijde kocour z roku 1963, zpráva o Jasného smrti zasáhla. „Ježíš, tak Vojtin zemřel…“ zanaříkala, když se z Aha! o kamarádově smrti dozvěděla. „Vzpomínat na něj budu jedině s láskou. Byl to zajímavý člověk mezi nebem a zemí, měl svůj svět, do kterého málokoho pustil,“ dodala.

A prozradila i jedno doposud utajené tajemství Jasného nejslavnějšího snímku! „Když obsazoval své filmy, dělal si na každého herce horoskop. Patřila jsem do takové jeho stáje, takže mi říkal o jedné takové malé roličce pro film Všichni dobří rodáci, ale pak si na mě udělal předpověď a nevyšla jsem mu v něm! Proto mě nakonec nepozval ani na zkoušku a tu roli mi nedal, hrála ji jiná herečka. Nechci ji jmenovat, to se nedělá. Ale moc jsem toho litovala, hrát ve Všech dobrých rodácích by pro mě byla čest,“ svěřila Aha! populární herečka.

S režisérem byli v kontaktu i po jeho odchodu z Čech. „Sešli jsme se spolu jednou i v Americe. Moc obdivoval Roberta Redforda, se kterým se i znali, říkal mu Bobby,“ usmívá se Bohdalová. „Byl strašně hodný, úplně ho v duchu slyším, jak pomalu uvážlivě mluvil, a stejně tak i natáčel své filmy. Prostě velký kumštýř,“ loučí se herečka v duchu letos už s několikátým dobrým kamarádem.

Fotogalerie
20 fotografií