Silbereisen věnoval Gottovi vzpomínku v rámci závěru velkého hudebního pořadu, který uváděl. „1. října zasáhla tento svět smutná zpráva. Zemřel Karel Gott. Ještě den před tím, než odešel, jsem s ním mluvil,“ prohlásil v televizi Florian.

„Snažil jsem se ho v boji s nemocí podpořit. A Karel mi řekl: Víš co, slibuji, že když se mi jen trochu uleví, vystoupím v lednu na akci Schlagerchampions v Berlíně. Beru teď nové léky a bude to určitě lepší,“ vyprávěl dále Silbereisen v přímém přenosu německé televize MDR.

„Byl optimistický a těšil se na novou výzvu,“ doplnil moderátor. Společně s dalšími kolegy pak na Karlovu počest zazpíval německou verzi jeho hitu Zvonky štěstí – Fang das Licht. Těžko ale říci, zda Gott svému německému příteli říkal pravdu, nebo se jen snažil pozitivními slovy rozptýlit obavy, které měl Silbereisen o jeho zdraví. 1. října před půlnocí podlehl akutní leukemii.

Chcete celou knihu takového čtení? Koupit můžete na online iKiosek – vaší eshop trafice. Objednáte-li dopoledne, máte zítra doma ve schránce.

Kniha Navždy božský je v prodeji za 99 Kč.
Autor: Blesk

VIDEO: Zjihlý Jiří Adamec: Nejkrásnější okamžik s Gottem? Když se válel u mě na koberci...

Video
délka: 35:52.24
Video patří k placenému obsahu Blesku
Vybrat předplatné

Zjihlý Jiří Adamec: Nejkrásnější okamžik s Gottem? Když se válel u mě na koberci... Petr Macek, Lukáš Červený

Fotogalerie
48 fotografií