Trojnásobná maminka Hana Kynychová popsala okamžiky, jichž se obává snad každá nastávající matka. V době, kdy očekávala dvojčátka Sofii a Alexandru, kterým bude za pár dní krásných 12 let, nebyly prognózy lékařů příliš pozitivní. Dokonce jí bylo řečeno, že by si jedno z miminek, co nosila pod srdcem, měla nechat vzít!

„Nejhorší byla zpráva, že má jedno z nich poškozené srdíčko. Těch informací bylo tenkrát tolik, až jsem z toho byla občas nervózní. Nebylo to jednoduché,“ přiznala známá cvičitelka, která kromě dvojčátek má ještě syna Filipa (20). Ten byl ovšem počat …„postaru“, zatímco holčičky z umělého oplodnění. V době, kdy Kynychová zatoužila po dalším dítku, jí totiž bylo už 38 let a přirozenou cestou se jí otěhotnět nedařilo. I to byl nejspíš důvod, proč se k potratu nakonec neodhodlala.

Tím ovšem její těhotenské obtíže nekončily. Jedna z holčiček byla špatně vyživována přes pupeční šňůru, a proto byly Kynychové v nemocnici píchané kortikoidy. Ty měly uspíšit vývoj nevyvinutých plic, aby miminka byla schopna dýchat. Její dcery pak přišly na svět v 31. týdnu, dlouhých osm neděl před termínem, a vážily jenom 1,10 kg a 1,68 kg. U nedonošených miminek s váhou do kilogramu a půl přitom existuje vysoké riziko postižení dětskou mozkovou obrnou.

„Ale díky péči podolských lékařů jsem věděla, že bude všechno v pořádku. Když jsem šla na sál, vůbec jsem nepřemýšlela, že některá z holčiček bude mít nějaký zdravotní problém…“ tvrdí dnes Kynychová. A má pravdu. Její dcerky vyrostly v půvabné mladé slečny.

„Když potom stál pan docent Straňák u našeho inkubátoru, byla jsem ta nejšťastnější maminka pod sluncem. Nezapomenutelný zážitek byl i ten, když jsem měla holky na prsou a ‚klokánkovala‘. Byly na hadičkách, pořád sebou mlely, všechna zařízení pípala a blikala, ale bylo vidět, že holky moje tělo vnímají a uklidňují se,“ usmívala se Hanka, která jedním dechem dodala, že práce Nedoklubka má ohromný smysl. Maminky jsou připravené na příchod nedonošeného miminka a nemusejí se tolik bát...

VIDEO: Hanka Kynychová (51) si odmítala přiznat stárnutí: Dostala jsem z toho tik, připustila

Video
Video se připravuje ...

Hanka Kynychová (51) si odmítala přiznat stárnutí: Dostala jsem z toho tik, připustila Markéta Reinischová,

Fotogalerie
65 fotografií