Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 22°C

Sofinku vypiplali z 265 gramů, tříkilovou si ji odnesli domů. Zázrak, plakal tatínek

Sofinka se narodila s porodní vahou 265 gramů ve 24. týdnu těhotenství - ilustrační foto
Sofinka se narodila s porodní vahou 265 gramů ve 24. týdnu těhotenství - ilustrační foto  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK, šim - 
8. června 2019
07:52

Porodní hmotnost pouhých 265 gramů měla holčička, která přišla před pěti měsíci a dvěma týdny na svět ve městě Datteln na západě Německa. V pátek byla propuštěna domů s hmotností 3100 gramů.

 Podle dětské kliniky v Dattelnu je Sofia jedním z nejmenších přeživších předčasně narozených dětí vůbec, uvedla agentura DPA. 

Dosavadní vývoj novorozence i vyhlídky na normální vývoj v budoucnu jsou velmi dobré, uvedla mluvčí nemocnice. „Sofinka si od začátku vedla velmi dobře,“ chválila dívenku vedoucí kliniky neonatologie Claudia Roll.  „Není to běžné u dětí s takto nízkou porodní vahou,“ dodala s tím, že Sofie byla napojená na plicní ventilaci pouze týden.  „Teď se zdá všechno v pořádku. Není však jednoduché odhadnout, jak bude její vývin pokračovat v následujících letech. Ale Sofia má velké šance, že se bude vyvíjet normálně,“ dodala.

„Konečně jdeme domů jako normální rodina,“ nechal se slyšet tatínek, který se zajíkal štěstím. O své dceři mluví jako o skutečném zázraku. „Podívejte se, jak je nádherná,“ chlubil se.

Teprve na konci minulého měsíce bylo oznámeno, že v kalifornském San Diegu byla po několika měsících po narození propuštěna domů zdravá dívka, která při porodu vážila pouhých 245 gramů. Podle údajů místní nemocnice je Saybie nejlehčím zaznamenaným přeživším novorozenětem na světě.

Záznamy o nejmenších novorozencích, kteří přežijí, jsou uchovávány na univerzitě v Iowě.

Video  Zázrak zrození v přímém přenosu: Chlapeček přišel na svět »přírodním« císařským řezem  - Instagram/_cenfer
Video se připravuje ...

aeraluna ( 8. června 2019 13:00 )

Achjo...další "zachráněný" potrat

Zobrazit celou diskusi