Na zahájení projektu Měsíc v růžové zavítal herec Petr Vacek. Natočil totiž několik klipů, které mají upozornit na speciální pivo, jež je určené ženám bojujícím s rakovinou prsu. 

„Přijde mi to jako geniální nápad prostřednictvím piva upozornit na prevenci rakoviny prsu. To pivo je nealkoholické, ale má daleko výraznější chuť něž běžné pivo. Lidé, kteří si prošli chemoterapie, mají totiž oslabené chuťové buňky,“ řekl Blesku Vacek, který se s nemocemi stýkal od dětství. 

„Moje maminka na nádor štítné žlázy umřela a můj tatínek se také potýkal s onkologickým onemocněním. Navíc oba byli lékaři, takže se to doma neustále probíralo. Díky mým rodičům jsem získal pocit, že se všem má pomáhat, že to není nic divného, ale že to je naprosto běžná věc. Rakovina je nemoc, která si nevybírá a v podstatě se její obětí může stát kdokoliv, svěřil se herec, který s organizací Mamma Help dlouhodobě spolupracuje.

A přestože toho o této děsivé nemoci toho ví hodně, tak sám prevenci zanedbává! „Jsem strašný srab, bojím se. Jsem ve věku, kdy už bych měl dávno chodit, protože i zdravotní pojišťovny mi každý rok posílají upozornění, kam bych měl jít, a já tam nejdu. Na druhou stranu mám dost malé děti a rád bych s nimi ještě byl, takže už opravdu musím jít, přiznává hvězda nekonečného seriálu Ulice.

VIDEO: Smutné dětství hvězdy Ulice Vacka: Rodiče byli lékaři, oba měli rakovinu! Maminka zemřela

Video
délka: 02:58

Smutné dětství hvězdy Ulice Vacka: Rodiče byli lékaři, oba měli rakovinu! Maminka zemřela Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
29 fotografií