Jako hosté vystoupí mimo jiné jeho kamarádi Karel Šíp a pan Zdeněk Svěrák. Kamarádství s panem Svěrákem a panem Šípem trvá již opravdu velice dlouho. Svěrák prý dokonce Jaroslava kdysi oslovil, aby si zahrál u něj v divadle Járy Cimrmana ve hře „Záskok“. To však ale bohužel nedopadlo. „Měl jsem hrát ve hře „Záskok“, byly to dva termíny, ale já nějakým nedopatřením vůbec na představení nedorazil. Museli za mne vzít záskok. Dodnes, když se setkáme, tak se tomu zasmějeme," říká muzikant.

Zajímavostí je, že název koncertu tentokrát vymyslel právě Zdeněk Svěrák a bude se jmenovat: „V Lucerně nádherně zní to, zní to, zní to…“Je to věta z písničky „Když jsem já šel s housličkama do lidušky, nehudební děti třásly v poli hrušky“.

Uhlíř je autorem téměř čtyř stovek písní, z nichž se za ta léta staly megahity, takže na koncertě určitě zazní písně z pohádek pro děti, kam patří například „Ať žijí Duchové“, „Princové jsou na draka“ nebo „Lotrando a Zubejda“, ale i ty filmové, jako jsou například „Vrchní, prchni“, či „Vratné lahve“.

Nedávno mohli fanoušci vidět Jaroslava Uhlíře na pódiích v rámci letních festivalů. Po náročné letní sezóně, kdy uskutečnil téměř 40 koncertů, se nyní těší právě na Lucernu. Jak nám sám prozradil, nejnáročnější je se na koncerty dostat. Cestování je náročné, ale koncertování pana Uhlíře stále velice baví, neboť pro každého muzikanta je nejkrásnější pocit, když se se svým publikem propojí a oni hromadně zpívají jeho písně, je to atmosféra, která dodá energii.

VIDEO: Co znamená Po strništi bos? Zdeněk Svěrák prozradil tajemství názvu nového filmu!

Video
délka: 04:23

Co znamená Po strništi bos? Zdeněk Svěrák prozradil tajemství názvu nového filmu! Bioscop

Fotogalerie
11 fotografií