Oblíbený moderátor, který si na konci loňského roku krátce před Štědrým dnem zranil při pádu ze žebříku páteř tak nešťastně, že to nějaký čas vypadalo, že už se nikdy nepostaví na nohy, má za sebou i další životní boj. A ne jeden. V mládí totiž zápasil dvakrát s rakovinou! A shodou okolností s tím samým, s čím zápasil a nyní zápasí i sám Mistr Karel Gott.

Musil stejně jako Gott bojoval v mládí s rakovinou lymfatického systému. A později stejně tak s leukemií, i když na rozdíl od Gotta „jen“ s chronickou, která se častěji vyskytuje u mladých lidí a nebývá tak agresivní. „Nejdřív jsem měl Hodgkinův lymfom, leukemie u mě vypukla jako následek rakoviny mízních uzlin. Myslím, že u mě byla výhoda, že se lékařům podařilo mi dát dohromady imunitu a že nemoci propukly v mladém věku. Nevím, jak by to dopadlo, kdybych léčbu podstupoval dnes, když už mám rozvětvenější rodinu. Na staršího člověka může mít taková choroba mnohem horší vliv. Medicína se ale od dob mé nemoci obrovsky posunula, už je někde úplně jinde,“ popsal pro eXtra.cz Musil, kterého lékaři úspěšně vyléčili jak z těžkých chorob, tak i z následků loňského neštěstí.

Protože tedy Honza ví moc dobře, čím si zpěvák prochází, rozhodl se poslat mu povzbudivý vzkaz. „Že pan Karel Gott bude mít větší problémy se zdravím, to se bohužel dalo vytušit z opakovaných onemocnění v posledních letech a z rušení koncertů. Nejde mu přát nic jiného než zdraví, zdraví a zdraví. Všechny ostatní fráze jsou nyní úplně zbytečné. Nyní je to jen o energii, vnitřní síle, přítomnosti jeho blízkých a o víře, že to bude dobré. To mu nic, ani žádná léčba, nenahradí. Každá nemoc je spojená s hlavou,“ vzkazuje moderátor Nebezpečných vztahů na TV Barrandov, který tak i částečně Gottovi poradil, aby se v těžkých chvílích snažil zůstat pozitivní, protože zdravá mysl hraje v boji s vážnou nemocí také svoji neodmyslitelnou roli. Chcete celou knihu takového čtení? Koupit můžete na online iKiosek – vaší ishop trafice. Objednáte-li dopoledne, máte zítra doma ve schránce.

VIDEO: Jan Musil hovoří o rakovině a svých dcerách

Video
délka: 02:34.88

Jan Musil hovoří o rakovině a svých dcerách Jan Jedlička

Fotogalerie
91 fotografií