Na smrt Václava Kotka, otce Vojty Kotka (31), zareagoval na sociálních sítích i Filip Smoljak, který k němu nikdy nechoval zrovna vřelé city. Ten tak není příliš smířlivý ani poté, co jeho sok navždy odešel. „Dnes prý zemřel Václav Kotek, manažer a herec Divadla Járy Cimrmana. Většina z vás asi ví, že jsem s ním poslední roky neměl zrovna nejlepší vztahy, ostatně spory mezi ním a otcem začaly už před třiceti lety a nikdy se úplně nevyřešily,“ přiznal na facebooku Smoljak. 

„Každý holt máme nějakou špatnou vlastnost (někdo je třeba víc na peníze a trochu občas podvádí), já se také k celé řadě z nich přiznávám, ale za vším tím je potřeba vidět vždy především člověka jako dobrého a bližního,“ pokračoval a nechal tak své známé a přátele spekulovat o pravém významu svých slov.

„Škoda, že se nám nikdy nepodařilo se usmířit,“ posteskl si ale syn legendárního Ladislava Smoljaka a dodal: „Tak třeba až na onom světě si konečně dáme ‚do nosu‘, Vašku. Přese všechno, měl jsem Tě rád.“ Odchod Kotka ho tak přes všechny jejich spory a nenávist mezi nimi zasáhl.

Problémy s Kotkem měl přitom už před lety i Filipův otec Ladislav. Ten to odtajnil v upřímném dopise z roku 2003, kde přiznal, že největším jablkem sváru byly finance, a to především v souvislosti s Kotkovou agenturou Echo. „Musí být mnou neustále hlídán. Seznam jeho provinění by obsáhl slušný tlustospis,“ napsal podle Aha! v roce 2003 Smoljak. Po jeho smrti se kvůli otázce agentury a autorských práv rozhádaly i jeho děti. 

Hádky o peníze a Smoljakův odkaz tak definitivně zastavila až smrt mluvčího Divadla Járy Cimrmana. Podle informací Blesku byl Václav Kotek nalezen mrtev ve svém domě na Karlštejně. „Vyjížděli jsme k úmrtí muže (ročník 1953). Byla nařízena soudní pitva, na jejíž výsledky se čeká. Předběžně bylo vyloučeno cizí zavinění,“ řekla Blesku mluvčí policie Marcela Pučelíková. Kotkův kolega Zdeněk Svěrák (83) posléze prozradil, co se muži stalo osudným. „Zprávu mi potvrdil jeho syn Vojta. Jeho tatínek se nešťastně zřítil ze schodů ve svém domě a zlomil si vaz,“ řekl webu TN.cz.   

VIDEO: Pohřeb Ladislava Smoljaka na Olšanských hřbitovech

Video
délka: 00:34.65

Pohřeb Ladislava Smoljaka na Olšanských hřbitovech Petr Steiner, Martin Mithofer

Fotogalerie
34 fotografií