„S Karlem jsme kamarádi asi 60 let," prozradil kapelník Hybš, ale na jejich první setkání si vlastně už ani nevzpomíná, a tak jen připomíná, že se znal i s jeho rodiči a byl s ním v přátelském vztahu.

„Všichni vám asi řekli, že byl úžasnej, ale já řeknu pravdu. Pro mě to tehdy byl zážitek ho poslouchat, protože měl štěstí i na spolupracovníky,“ začal vyprávět Václav a odtajnil, že si rád Karla v doprovodu klavíristy Rudolfa Rokla vždy poslechl. „Já jsem to měl zadarmo, ještě jsem byl placenej, mohl jsem poslouchat a těšil jsem se na to,“ chlubil se.

Porovnal dokonce Karla Gotta s jeho odvěkým rivalem, ale zároveň kamarádem, Waldemarem Matuškou (†76). „Walda měl talent od Boha a Karel byl vždycky hlavně dříč. Dokonale připraven," zhodnotil a doplnil, že se Gottovi přezdívalo i »zkouškový maniak«.

Svěřil se také s historkou o tom, jak je Mistr oddaný své práci. „Teď Karla trochu pomluvím," začal vyprávění o tom, jak se zpěvák neobjevil na natáčení písničky. „Bylo osm, Gott nikde, devět, Gott nikde," líčil. „Přišel asi v půl jedenáctý večer, což u něj nebylo běžné, že by přišel pozdě," prozradil trumpetista, dirigent a hudební aranžér s tím, že Slavík navíc neměl hlas a omlouval se, že jede z Hamburku a celou cestu odřídil a je kvůli tomu úplně mimo.

Chtěl si ale přesto hudbu poslechnout, aby se to mohl do dalšího dne naučit. Nakonec se ale neudržel, a i když se na zpěv necítil, vyšvihl to jako pravý profesionál. „I v tom stavu to nazpíval úžasně a v půl druhé v noci se ptal: 'Nemáš pro mě ještě nějakou práci?'" dodal s nostalgií v hlase Hybš.

Knihu NÁŠ KAREL můžete objednávat - ZDE!!! 

5739835:full:true:true

 

Fotogalerie
156 fotografií