Netajil ani to, že synův popel zůstává stále v krematoriu. „Bohužel. Doufám ale, že tuhle situaci brzy vyřešíme,“ podotkl Jirkův otec a svěřil, že jejich rodina nemá nikde žádný hrob a že se tudíž musí koupit na hřbitově místo a zbudovat místo posledního odpočinku speciálně pro Jiřího.

„To je pěkná ostuda! Spíš průser, že Jiřin nemá ještě klid. Pomohl bych moc rád, ale respektuji, že je to věc rodiny,“ reagoval pro Blesk Pavel Pásek (52), Jirkův nejlepší kamarád a letitý mecenáš. Nepřímo tak naznačil, že stačí říct a on hrob samozřejmě zafinancuje, vždyť herec byl jako jeho brácha.

Hercova rodina by ale podle našeho zdroje nechtěla zůstat Páskovi nic dlužna, tatínek by mu jeho »výpomoc» splácel tisícovkou měsíčně. A kde by mělo být místo posledního odpočinku? „Jirka prý vyjádřil přání, že by rád jednou spočinul v Českém Krumlově, kde je pohřben i jeho kamarád Petr Muk. Tak myslím, že to asi tak dopadne,“ komentoval otec Pomeje„Český Krumlov je ideální. Je tam krásně a s Jirkou jsme se tam nejednou pěkně ožrali,“ komentuje Pásek nostalgicky.

Pomeje patřil se zpěvákem Walda Gangu Vladimírem Šafránkem (†46) a hercem Václavem Glazarem (†65) mezi tři největší kamarády Pavla Páska. „Zůstal jsem úplně sám,“ říká smutně Pásek a vzpomíná na poslední návštěvu u Jirky v sanatoriu Na Pleši. „Říkal jsem mu, že v den nedožitých Šafránkových narozenin, tedy 13. června, pořádáme ve Žlutých lázních vzpomínkový koncert. Byl z toho nadšenej, že ho tam musím určitě dotáhnout na vozíku. Tak už ho tam nedovezu a místo toho se postarám o hrob. Život je někdy kruťák,“ uzavřel Pásek.

Za rok ho smísí se zemí

Po dobu jednoho měsíce od zpopelnění uchovává krematorium urnu s popelem zesnulého zdarma. Za každý další měsíc uložení schránky se potom účtuje 264 korun. „Urnu můžeme v krematoriu schraňovat rok. Potom popel smísíme se zemí a vysypeme do společného hrobu k tomu určeném,“ říká pan Ondřej Zelenka, vedoucí pietních služeb českobudějovického krematoria. „Měsíční poplatek se u nás neplatí dopředu, ale až při vyzvednutí. Zpětně za všechny měsíce uložení,“ dodal na vysvětlenou.

VIDEO: Zemřel Jiří Pomeje (†54): Takhle zbědovaný byl 3 měsíce před smrtí

Video
Video se připravuje ...

Zemřel Jiří Pomeje (†54): Takhle zbědovaný byl 3 měsíce před smrtí Marek Pátek

Fotogalerie
127 fotografií