Na pohledávky ve výši několika desítek milionů to zdaleka nestačilo. Přitom producentka a režisér přišli o domov, který dlouho a s láskou budovali. „Nechci komentovat svůj soukromý život,“ uvedla Deana deníku Aha! do telefonu zastřeným hlasem. Hned nato se ozval její manžel Juraj. „Zeptejte se spíš mé ženy, ona ví víc a já teď nejsem v Praze,“ vymlouval se režisér a pak přišel s vysvětlením: „Dům byl pro nás už příliš velký. Syn se odstěhoval do centra Prahy a babička, matka mé ženy, je v nemocnici,“ dodal český Fellini.

Podle dostupných informací už dokončil natáčení filmu Perinbaba II. Tato pohádka je na Slovensku na konci roku stejným kultovním snímkem jako v Česku Tři oříšky pro Popelku. Vilu s krytým bazénem a třemi poschodími, kde se celkem nachází 7 plus 1, nyní nabízí realitní kancelář k prodeji za 28 milionů. V přízemí je obývák, kuchyň, koupelna a samostatné WC, v patře se nachází hala, tři ložnice, WC a dvě koupelny, v nejvyšším patře pokoj s koupelnou, ateliér, terasa a schody do věže, kde je pracovna. V suterénu je samostatná bytová jednotka.

Dům jim dohodil Dietl

V Hodkovičkách bydlel s rodinou také scenárista Nemocnice na kraji města Jaroslav Dietl (†56). Poskytl Jakubiskovým přístřeší, když se přestěhovali ze Slovenska. Pak si koupili pozemek s domem, který nechal Juraj kompletně přebudovat podle svých představ. Zůstala jen část základů. Nyní o svou chloubu přišel.

Fotogalerie
53 fotografií