„Na začátku byl nápad na dialog, jak dva herci unesou kritika, aby mu přečetli jeho recenze a dokázali, že nemá pravdu,“ vysvětluje autor, režisér a dlouholetý ředitel smíchovské scény Daniel Hrbek (47). Netají se tím, že se při psaní jednotlivých postav inspiroval skutečnými osobami současné divadelní scény, sebe nevyjímaje.

„Hraju sám sebe, a to se mi na tom – jako herci – líbí,“ pochvaluje si Michal Dlouhý. Představuje Boba Barela, herce na volné noze a populární hvězdu televizního seriálu. Při prvním čtení textu prý posmrkal celý balíček papírových kapesníků – jenže smíchy! Kamil Halbich ztvární zase jeho agenta a věrného přítele Kamila Křovinu. „Můžeme spolu hrát i poslepu,“ říká o svém spoluhráči.

„Jako v hokeji Jágr s Plekancem. Míša je ten Džegr – v požehnaném věku stejný hračička. Ale ten tah na branku, ten tam pořád je! No a já jsem ten Pleky, finančně zajištěný dělník ledu,“ vtipkuje Halbich. Výraznou figuru – ředitele Národního divadla – si s gustem zahraje také Robert Jašków (49). Tomu autor napsal roli ředitele Národního divadla, kde se právě chystá další státní pohřeb! Premiéra komedie Smrt mu sluší se odehraje už 25. května.

Přelet nad Munzarem

Podtitul komedie („Největší divadelní událost od přeletu rakve nad Národním divadlem") je narážkou na dnes již kultovní přebrept redaktorky České televize, která letos v únoru komentovala přímý přenos z posledního rozloučení s Luďkem Munzarem (†85). „V deset padesát proletí nad Národním divadlem rakev. Ehm, pardon... proletí nad Národním divadlem letadlo,“ přeřekla se v přímém přenosu Anna Bahnerová.

VIDEO: Poslední ovace v Národním: Takhle Munzara (†85) vyprovodili do hereckého nebe

Video
délka: 01:56.63
Video se připravuje ...

Poslední ovace v Národním: Takhle Munzara (†85) vyprovodili do hereckého nebe Lukáš Červený

Fotogalerie
41 fotografií