Vždy zářivý a zářící umělec se jistě usmívá z nebe (a zároveň u toho rozjíždí velkolepou párty s ohňostrojem). Stejně jako život Daniela Nekonečného, i video, které vzniklo na jeho památku, je pestré, barevné, hravé, plné tance, krásných žen, plyšových tygrů a papoušků, fotek ze soukromí tohoto svérázného zpěváka a samozvaného velvyslance ministerrrstva rrrrozkoše…, zkrátka plné radosti z obyčejného lidského bytí, které v jeho podání rozhodně obyčejné nebylo.

Za jeho vznikem stojí Nekonečného dlouholetá partnerka Zuzana Kardová (58) a uznávaný režisér a kameraman F. A. Brabec, muž, který se může pochlubit Českými lvy za nejlepší kameru u snímků Jízda, Král Ubu nebo Kytice. I on byl mimochodem jedním ze smutečních hostů na pohřbu nezaměnitelného zpěváka, po kterém zůstala v českém šoubyznysu veliká díra, kterou patrně nikdo nedokáže zacelit. 

„Chtěli jsme to nějak důstojně ukončit a rozhodli jsme se, že v domě, kde Dan žil a zemřel, natočíme klip, který pak zveřejníme. Danovi by se to určitě líbilo,“ vysvětlila Blesku své pohnutky Kardová.

Záběry do rozlučkového klipu musely narychlo vzniknout v bytě Daniela Nekonečného krátce předtím, než ho jeho bývalá životní láska vyklidila. Musela. Nekonečný žil totiž v Řeporyjích v podnájmu a majitel nyní hodlá dům prodat. Paní Zuzana tedy pojala vyklízení jeho pronajatého domu v odlehlé části Prahy ve velkém stylu, a stejně jako některé Danielovy bývalé tanečnice, i ona si z domu odnesla nějaký ten suvenýr, například některé jeho obleky. Dlouhé řady stojanů s pestrobarevnými saky se ostatně objevily i ve videu.

„Vezmu si pět košil, dva obleky, havajské věnce, kameru a asi 300 kazet s natočeným materiálem z Danových cest po celém světě. Až bude čas, tak se na to s Frantou Brabcem chceme podívat a třeba vznikne dokument,“ dodala Zuzana, která by měla ráda na zesnulého, s nímž prožila 19 let života, hmatatelnou památku.

Kromě té jí ovšem zbývají ještě vzpomínky a tohle úžasné video, z něhož zpěvákova povaha a energie srší na všechny strany – a ve kterém mimo jiné vystupuje i Kardové dcera Tereza (29), která smrt otčíma ještě stále velice těžce nese.

VIDEO: Podívejte se na oslavu života Daniela Nekonečného!

Video
délka: 02:57.94

Vzpomínkové video na Dana Nekonečného. F. A. Brabec

Fotogalerie
93 fotografií