Odvolací soud v úterý zpřísnil trest od Obvodního soudu pro Prahu 6, který v únoru poslal Řepku na 15 měsíců nepodmíněně do vězení. Podle nového rozsudku si odsedí dva roky za poškození práv exmanželky a zpronevěru. Fotbalista totiž podle obžaloby ještě prodal za milion korun bílý Mercedes-Benz GL své dlouholeté známé ze severní Moravy. Auto měl přitom pouze půjčené.

„Myslím, že to pro pana Řepku bude velký šok. Určitě tohle nečekal a ani já ne! Bohužel jsme neuspěli, ale to se stává...“ řekl Blesku po vynesení rozsudku Řepkův obhájce Jaroslav Jankrle s tím, že jeho klient, který k jednání nedorazil, očekával zproštění všech obvinění.

Divil se i soudce

Soudce Městského soudu v Praze JUDr. Petr Beneš byl ale neoblomný a napařil mu dva roky natvrdo. A to ještě není konečná! „Pan Řepka před sebou nemá nejlepší květen,“ konstatoval soudce v narážce na to, že bývalého fotbalistu čekají další dva soudy.

První je už 14. května v Brně. Tam se bude Řepka zpovídat ze zanedbání povinné výživy na sedmiletého syna Markuse z manželství s Vlaďkou Erbovou, kdy na alimentech dluží 219 tisíc korun. A jen o dva dny později se budou řešit dlužné alimenty na syna Tommasse (18) z prvního manželství s Renatou Řepkovou (45). Tady dluh činí 941 tisíc korun. Sám soudce během úterního jednání neskrýval údiv. „Pan Řepka má spoustu exekucí, přestože se jako jeden z mála profesionálních sportovců uplatnil v těch nejprestižnějších fotbalových ligách a nepochybně vydělal spoustu peněz...“ kroutil nevěřícně hlavou.

Fotogalerie
41 fotografií