Na poslední rozloučení s muzikantem Janem Václavíkem do pražského krematoria ve Strašnicích dorazili jeho blízcí kolegové a přátelé. Celkem jich přišlo přibližně 250, někteří tedy měli problém si dokonce i sednout.

Vdova po Václavíkovi, zpěvačka Vlasta Kahovcová (75) oplakávala svého manžela za slunečními brýlemi, a mezitímco se vítala se smutečními hosty, se uklidňovala cigaretami.

Z těch muzikantovi nejbližších přišel zpěvák Josef Laufer (79), který se sám nabídl, že promluví nad rakví, protože byl s Václavíkem velmi dobrý kamarád. Přibližně čtyřicet let spolu totiž vystupovali.

Mezi dalšími, kdo se přišli s muzikantem rozloučit, byl třeba kolega saxofonista Felix Slováček (75) s partnerkou Lucií Gelemovou (37), herec Josef Dvořák (76) s manželkou Jájou nebo Kahovcové dlouholetá kolegyně Jitka Zelenková (68), která s ní vystupovala coby vokalistka Karla Gotta (79).

Chybět nemohli ani členové jeho kapely Golem, komik a zpěvák Vladimír Hron (52) nebo lídr skupiny Olympic Petr Janda (76). Překvapením byla absence jeho velké kamarádky a kolegyně Petry Janů (66), se kterou vystupoval přes pětatřicet let. Ta se ale předem omluvila, protože měla důležité jednání na úřadu. Na poslední sbohem muzikanta vyprovodily písničky, které složil.

„Manžel měl těžkou cukrovku,“ řekla Blesk.cz před týdnem manželka zesnulého, zpěvačka Vlasta Kahovcová. „Honzu odvezli do nemocnice už před Vánocemi, museli jsme volat sanitku, bylo to s ním moc špatné. Poslední měsíce už nemohl ani mluvit,“ prozradila bolestně v slzách. Známý kapelník prodělal hned tři zápaly plic.

VIDEO: Petra Janů: Hes si užíval život, ale žil moc rychle!

Video
Video se připravuje ...

Petra Janů: Hes si užíval život, ale žil moc rychle! David Turek, Petr Soukup, David Malík

Fotogalerie
57 fotografií