Jiří Pomeje, Věra Bílá nebo Dan Nekonečný: Kdo zemřel na začátku roku 2019 | Blesk.cz
26. březen 2019
Svátek slaví Emanuel, zítra Dita

České hvězdy kosí smrtka: Hrozivých 17 úmrtí za 13 týdnů! Pomeje, Munzar, Věra Bílá, …

/
 • Rok 2019 je zatím poměrně smutný...
  Aktualizováno - 26. března 2019 ● 12:50
  15. března 2019 ● 17:28
   

  Česko jako kdyby v posledních měsících obcházela smrt, a rozhodně si nevybírá. Celý tento neveselý „fenomén“ začal již před Vánoci, kdy 18. prosince zemřela herečka Jana Štěpánková (†84) a během svátků zase mladý herec Aleš Kubát (†30), známý třeba ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Toho si velice rychle a náhle vzala rakovina. Od jeho lednového pohřbu si „zubatá“ vzpomněla i na řadu dalších významných tváří…

 • 1.

  Slavná dabérka, jejíž hlas zazněl třeba v seriálech Jen počkej, zajíci!, South Park nebo Tom a Jerry, se snažila být i přes svůj pokročilý věk velice aktivní, měla dokonce svůj vlastní pořad, s nímž jezdila po republice. Objevila se také v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Bohužel její plány přetrhlo zranění, když doma nešťastně zakopla, upadla a přes veškerou péči lékařů zůstala imobilní. „Bohužel musela přestat pracovat. Zemřela čtvrtého ledna v nemocnici,“ řekl k jejímu skonu její dabingový kolega, herec Jiří Prager (67).

  Inka Šecová byla známá hlavně z dabingu.

 • 2.

  4. ledna: Inka Šecová (†75)

  Známá představitelka krásné Lady z pohádky Princezna se zlatou hvězdou trpěla dlouhodobými zdravotními problémy. Musela snášet velké bolesti v nohou, které začaly po operaci zad. Kvůli tomu nebyla téměř schopná pohybu a potřebovala péči 24 hodin denně. Střídavě tak Kyselková žila v pražské Psychiatrické nemocnici v Bohnicích a ve svém bytě, kde nakonec skonala tiše, klidně, ve spánku, když si po snídani šla na chvíli odpočinout.

  Marie Kyselková alias princezna Lada z pohádky Princezna se zlatou hvězdou

 • 3.

  21. ledna: Marie Kyselková (†83)

  Tento držitel Řádu bílého lva se dožil vskutku požehnaného věku. Po druhé světové válce pomáhal Židům, mezi jeho přátele se počítal i budoucí spisovatel Arnošt Lustig (†84). Patřil mezi významné osobnosti srpna 1968, kdy hrdinně bránil rozhlas před okupačními vojsky. Osm dní se mu povedlo vysílání udržet, a dokonce zřídil náhradní ředitelnu přímo ve svém bytě. O jeho smrti informovala veřejnost jeho dcera Jana Hamáčková.

  Karel Lánský loni převzal cenu z rukou prezidenta.

 • 4.

  25. ledna: Karel Lánský (†94)

  Známý umělec a manžel těžce nemocné herečky Jany Hlaváčové (80), kterou poslední roky notně omezují Parkinsonova choroba a deprese, kvůli kterým ani není schopna opouštět domov, zemřel koncem ledna ve svém domě v Modřanech v brzkých ranních hodinách. Měl za sebou dvojí boj s rakovinou, nejprve přišel o jednu ledvinu, poté mu našli rakovinu prostaty. Kromě problémů s klouby navíc před rokem Munzarprodělal slabý infarkt a musel na operaci srdce…

  Luděk Munzar se objevoval na televizních obrazovkách celá léta.

 • 5.

  26. ledna: Luděk Munzar (†85)

  Zakládající člen kapely Čechomor Jiří Michálek opustil tento svět na počátku února. Se skupinou nahrál dvě alba, z nichž album Mezi Horami z roku 1996 je kritiky považováno za nejlepší v historii Čechomoru. On sám ve svém posledním rozhovoru uvedl, že už je v důchodu, s kapelou už dlouhá léta nehrál, rád ale vystupoval na komornějších akcích či přímo na ulici v domovských Svitavách. „Já hraju jen pro radost, ale jsem rád, že si za den na dvě až tři stovky přijdu, mám na cigarety a pivečko,“ řekl loni pro svitavský Deník.

  Jiří Michálek (vpravo)

 • 6.

  5. února: Jiří Michálek (†69)

  Také světoznámý režisér, kterému česká kinematografie vděčí za neuvěřitelné množství kvalitních filmů, které baví všechny diváky napříč generacemi, odešel na věčnost. V prvních dnech měsíce února podlehl zákeřné rakovině. Do širokého povědomí Vorlíček vstoupil parodií na komiksy Kdo chce zabít Jessii?, kde s filmem propojil typické kresby Káji Saudka, mezi jeho nejslavnější snímky patřily komedie Pane, vy jste vdova!, Což takhle dát si špenát, pohádkové seriály Arabela nebo Létající Čestmír. A samozřejmě jeho pohádky, tedy milované Tři oříšky pro Popelku, Princ a Večernice nebo Jak se budí princezny.

  Režisér Vorlíček Brejchové zachránil život.

 • 7.

  6. února: Václav Vorlíček (†88)

  Herec Petr Oliva se v posledních letech objevoval například v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 jako pan Kalina, diváci ho však znali spíše z dabingu: svůj neopakovatelný hlasový projev totiž propůjčil francouzskému herci Pierru Richardovi (84) nebo postavě Bodieho z anglického seriálu Profesionálové. Celý život ho trápilo astma, které se mu na stará kolena hodně zhoršilo. A právě dýchací problémy byly příčinou jeho smrti. „Petr Oliva dnes ráno zemřel po rozsáhlém zápalu plic – před hospitalizací však žil spokojený a aktivní život se svou rodinou,“ napsal po jeho náhlém skonu jeho syn na facebooku.

  Petr Oliva se synem a vnoučkem

 • 8.

  9. února: Petr Oliva (†75)

  Krátce po Valentýnu, svátku všech zamilovaných, odešel na věčnost manžel herečky Vlasty Chramostové (92), český kameraman oceněný Českým lvem a signatář Charty 77. Stejně jako Olivovi, i Milotovi byl osudný zápal plic, kterému podlehl v pražské nemocnici na Karlově náměstí. Stal se autorem filmu Spalovač mrtvol i celé řady legendárních dokumentárních záběrů, například z pohřbu Jana Palacha z roku 1969. V posledních letech byl však postižen částečnou ztrátou zraku, která mu znemožnila dále natáčet, a tak se svou manželkou organizoval alespoň bytové divadlo. Rovněž ho postihly tři vážné mozkové příhody…

  Stanislav Milota a jeho vdova, Vlasta Chramostová

 • 9.

  18. února: Stanislav Milota (†85)

  Jiří Pomeje je ze všech celebrit, které zatím tento rok zemřely, nejmladším. Pětapadesátých narozenin, které by letos oslavil, se už nedočkal. Zkrachovalý producent se nejprve potýkal s rakovinou hrtanu, kterou se pokoušel vyhladovět. Podstoupil i chemoterapie a nakonec i obávanou operaci, kvůli níž přišel o hlas. Známý „komediant“, herec a hlavně táta pětileté Aničky sice s rakovinou bojoval poměrně dlouhou dobu, svůj boj však nakonec prohrál. I když to zprvu vypadalo, že se mu ji podařilo překonat, brzy zjistil, že mu zhoubná nemoc napadla celé tělo, například i kosti, takže trpěl velkými bolestmi a měl problémy s chůzí. Naposledy vydechl v sanatoriu Na Pleši, kde pobýval od začátku letošního roku.

  Jiří Pomeje odešel příliš mlád...

 • 10.

  26. února: Jiří Pomeje (†54)

  Jiří Pecha, parťák a souputník Bolka Polívky nejen z Manéže, zesnul koncem minulého měsíce. Také jemu byla osudnou rakovina, i když v jeho případě šlo o rakovinu prostaty. Kromě toho se potýkal i se žaludečními vředy a problémy s ledvinami. Podle prvního ředitele Divadla Husa na provázku Milana Sedláčka o své nemoci dokázal mluvit s nadsázkou, například prohlašoval, „že mu v těle tančí ‚rakenrol‘“. Naposledy se na veřejnosti ukázal loni v březnu, kvůli bolestem vůbec nevycházel z domu. I Cenu města Třebíče, odkud „Peca“ pocházel, musela v roce 2017 převzít jeho žena.

  Jiří Pecha alias Peca

 • 11.

  28. února: Jiří Pecha (†74)

  Droboučká herečka a bavička, která vyrostla pouhých 120 centimetrů, na svém handicapu postavila svou velice úspěšnou kariéru, byla dokonce uznávanou dabérkou. Jejím hlasem promlouvala například animovaná postavička včelka Mája. Kolem smrti Janouškové ještě stále panují určité nejasnosti, například dosud není známa její příčina. Také trvalo celkem dlouho, než bylo její mrtvé tělo objeveno – přestala se totiž svým známým ozývat už ve středu, tedy čtyři dny předtím, než k ní do bytu vnikla na popud příbuzného policie. Datum smrti však bylo stanoveno až na čtvrtek. Její fanoušci se nyní obávají, že ten den umírala sama, bezmocná a opuštěná...

  Aťka Janoušková mívala vždycky vkus.

 • 12.

  9. března: Aťka Janoušková (†88)

  Romská zpěvačka Věra Bílá, která měla dostatečně velký talent na to, aby se mohla stát slavnou i v zahraničí, zemřela v pondělí 12. března ve 23:55 hodin. V pondělí ji záchranka z ubytovny v Rokycanech převezla ve vážném stavu do Fakultní nemocnice v Plzni, kde se ji lékařům nepodařilo zachránit. Žena, která si přála naposledy vydechnout na jevišti a rozhodně ne ve špitále, za sebou zanechala statisícové dluhy. Většinu majetku totiž naházela do hracích automatů. Finanční problémy a samota ji dokonce už před třemi roky dohnaly k zoufalému kroku – pokusila se o sebevraždu a spolykala velké množství prášků.

  Věra Bílá

 • 13.

  12. března: Věra Bílá (†64)

  Country zpěvák, textař a skladatel Mirek Hoffmann by měl koncem měsíce čtyřiaosmdesáté narozeniny. Hudebník, který stál u začátků české country legendy Greenhorns a od roku 1989 Noví Zelenáči, se však opulentní oslavy již nedočkal. Autor slavných hitů Oranžovej expres a Dívka s vlasem medovým měl podle svého přítele Milana Krbce milosrdnou smrt: „Mluvil jsem s Mirkovou dcerou, odešel v klidu ve spánku,“ potvrdil Blesku muž, který převzal Greenhors poté, co Hoffmann odešel do uměleckého důchodu.

  Zemřel zakladatel Greenhorns-Zelenáčů Mirek Hoffmann.

 • 14.

  12. března: Mirek Hoffman (†83)

  Zatím naposledy otřásla Českem smrt herce Stanislava Zindulky, kterého si jistě každý okamžitě vybaví v jeho nejslavnější televizní roli Josefa Pumplměho v seriálu Vlak dětství a naděje, nebo jako nerudného pana Fajsta z líbezného seriálu Bylo nás pět. Až do vysokého věku byl sice Zindulka velice čilý a aktivní, v posledních týdnech se však jeho stav rapidně zhoršil. Onemocněl totiž těžkou chřipkou, špatně se mu dýchalo a zdá se, že i on nakonec dostal zápal plic, který se mu stal osudným.

  Stanislav Zindulka

 • 15.

  14. března: Stanislav Zindulka (†86)

  Jeho jméno vám možná na první dobrou nic neřekne, ovšem muzikáloví fanoušci ho jistě znají z Jesus Christ SuperStar, Dětí ráje, Bídníci či Tajemství, v němž si zahrál například i s Lucií Vondráčkovou (39). Hlavatý, který v poslední době působil především v Divadle Kalich, si ale zahrál také ve filmu Kvaska či seriálu Ulice a štěstí zkoušel i v Hlasu Česko Slovenska. Bohužel jeho kariéru i život zpřetrhala nemoc, s níž dlouho bojoval. Před lety porazil rakovinu, ta se ale zřejmě vrátila. Také se mluvilo o tom, že za jeho smrt mohla leukémie. „Bohužel, je to pravda, je mi to moc líto. Dozvěděl jsem se to od kolegů z divadla,“ potvrdil smutnou zprávu po Blesk.cz jeho kolega Bořek Slezáček(51).

  Robert Hlavatý bojoval v roce 2014 v Hlasu Česko Slovenska. Tam také v medailonku promluvil o svém boji se zákeřnou rakovinou.
   

 • 16.

  19. března: Robert Hlavatý (†50)

  Jen měsíc před svými 104. narozeninami opustila svět Žofie Trnková, která byla vůbec nejstarší česko herečkou. Podle informací Herecké asociace Žofie Trnková nejprve jezdila po republice v Bittlově kočovné společnosti, později se stala členkou Vesnického divadla Jindřicha Plachty, nakonec strávila řadu sezon v Horáckém divadle Jihlava. I po konci herecké kariéry se milované práci věnovala dál – pracovala jako nápověda v Městském divadle v Kolíně. Poslední roky žila v domově pro seniory nedaleko Prahy.

  Herečka Žofie Trnková zemřela měsíc před 104. narozeninami.
  Herečka Žofie Trnková zemřela měsíc před 104. narozeninami.
  Autor: Herecká asociace

 • 17.

  16. března: Žofie Trnková (†103)

  České hudební nebe se bohužel opět rozrostlo hned 21. března. Odešla do něj totiž vynikající operní pěvkyně z Národního divadla Antonie Denygrová (†84), která ztvárnila mimo jiné i Káťu Kabanovou a Lízu v Pikové dámě.

  Opervní pěvkyně Antonie Denygrová
  Opervní pěvkyně Antonie Denygrová
  Autor: Facebook, Národní divadlo

 • 18.

  21. března: Antonie Denygrová (†84)

  V úterý 26. března se Českem začala šířit další smutná zpráva. Zemřel totiž nejšílenější český zpěvák Daniel Nekonečný.

  Mrtvého zpěváka objevila u něj doma policie.

  Daniel Nekonečný
  Daniel Nekonečný
  Autor: profimedia.cz

Fotogalerie
58 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 14

rada42: Bohdalka nestíhá chodit na pohřby...

(25. 03. 2019 15:25)

fido2: Trochu vám haraší, přeházené fotečky...

(25. 03. 2019 15:08)

kdoasi: majojo: naprostý souhlas! "Svoboda projevu" horší, jak za totáče. Plesk se totiž tváří jako velmi seriozní plátek

(25. 03. 2019 14:16)

aliali: majojo: Pravda, kdekoho tu Blesk nechá špinit a v případě Věry Bílé se bojí! Koho asi?

(22. 03. 2019 11:04)

soorry: Smrtka asi vyměnila kosu za sekačku. Jede a jede.

(21. 03. 2019 09:31)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
720p 480p 360p 240p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy