Stav až do vysokého věku čilého a aktivního herce se v posledních týdnech hodně zhoršil. Zindulka chytil těžkou chřipku, špatně se mu dýchalo a podle dobře informovaných zdrojů dostal zápal plic, který mu byl osudný. „Manžel stále ležel,“ prozradila jeho žena. Ve čtvrtek v půl druhé odpoledne Cenou Thálie ověnčený Zindulka zemřel. „Mohu potvrdit, že koroner pražské záchranné služby ve čtvrtek zasahoval na Praze 3 v Baranově ulici u zemřelého šestaosmdesátiletého muže,“ sdělila Aha! mluvčí záchranky Jana Poštová.

Herec, jenž získal i Českého lva za snímek Babí léto, se přitom rozhodl poslední den roku 2018 skončit s prkny, která znamenají svět. Chtěl se šetřit. V Divadle bez zábradlí se rozloučil s kolegy a svými příznivci legendárním představením Jistě, pane premiére!. „Budu odpočívat,“ slíbil. „Do divadla půjdu už jen jako divák,“ plánoval.

Jenže o dva dny později ulehl s horečkami. „Dostal jsem chřipku,“ lamentoval. Dva měsíce bojoval s nemocemi, po chřipce ho postihl zápal plic. „Máme na Standu jen ty nejkrásnější a nejlepší vzpomínky,“ svěřil se Aha! se smutkem v hlase principál Divadla bez zábradlí Karel Heřmánek (71).

Fotogalerie: Zemřel Stanislav Zindulka (†86): Nedávno…
74 fotografií

Premiéru musel vzdát


Zindulka si naposledy zahrál ve filmu Narušitel, který měl premiéru na konci ledna. Bohužel se jí nemohl zúčastnit kvůli chřipce, za sebe poslal syna Jakuba Zindulku (53).

Hraní mu vonělo

K herectví ho přivedli nejen jeho rodiče, kteří hráli ochotnické divadlo, ale i jeho nos. Divadlo a divadelní šatny mu totiž natolik zavoněly, že se z toho prostě musela stát láska na celý život. Na prknech, která znamenají svět, stál poprvé už v pěti letech.

 

Fotogalerie
55 fotografií

VIDEO: Herec Stanislav Zindulka na vernisáži Sedmičky Josefa Lady

Video
délka: 01:17.84

Herec Stanislav Zindulka na vernisáži Sedmičky Josefa Lady Eva Fornálová