Po dlouhých 16 letech Janek Ledecký znovu uvedl svůj autorský muzikál Galileo, tentokrát však na prknech divadla Hybernia. „Tenkrát se sešla úplně unikátní sestava, jak tvůrčí, tak umělecká. A já chtěl zkusit, jestli to půjde vlézt do stejné řeky ještě jednou. A očividně to jde a na jiném místě, jak se říká. Je to teda velké překvápko,“ řekl Blesk.cz zpěvák po odehrané premiéře.

Když se rozhodl, musel nejdřív oslovit všechny zpěváky a herce, kteří v muzikálu tehdy účinkovali. „Sehnat je dohromady, to bylo to nejjednodušší, já jsem nemusel nikoho přemlouvat. To byl ten první krok. A protože jsme měli omezený časový prostor na zkoušení, což je vždycky v divadle, tak jsem všem napsal výhružný emaily, že musí přijít perfektně připraveni, a nějak to zabralo. Nebo si na to vzpomněli. Od první zkoušky nikdo neběhal s papírem, všichni to uměli, bylo to jako za starých dobrých časů,“ přiznal Ledecký.

Jemu samotnému kupodivu texty písní začaly naskakovat rychle. „Já mám tu nevýhodu, že já si musím dávat největší pozor, protože ty texty umím všechny a všech, tak když jsem na jevišti, tak abych jim to nepomáhal zpívat. Když vidím, že jsou trošku pozadu, než bych si představoval, tak se musím strašně držet zpátky, abych s nimi nezpíval,“ prozradil Janek, který má stejný problém i ve svých dalších muzikálech Hamlet či Iago.  

 

Fotogalerie
53 fotografií