Rakovina ledvin herce tak zasáhla, že se o ní dokázal rozpovídat až po letech. „Měl jsem takový problém, že jsem dost těžce onemocněl. A copak ta operace, to nevíte, to vás uspí, ale potom následovala dost dlouhá těžká chemoterapie. Vlasy jsem neměl, 25 kilo dole,“ přiznal Munzar. „Tady nahoře jsem lezl z postele po čtyřech,“ zavzpomínal na děsivý zdravotní stav v dokumentu Neobyčejné životy.

Psychicky byl na tom o poznání hůř. „Seděl, koukal z okna a byl to živej mrtvej člověk, prostě byl na druhým břehu,“ přiznala po letech Hlaváčová.

„Nekomunikoval, a když, tak jenom jednoslabičně. Já už jsem byla zoufalá, tak jsem šla za jeho lékařem. Vyprávěla jsem mu to a on říkal: Víte co, přijďte domů a sprdněte ho, seřvěte ho, že kdyby alespoň něco dělal, kdyby myl jenom nádobí, že tady jenom sedí a civí, že už jste utahaná a sedřená,“ přiznala herečka České televizi.

Fotogalerie: Pohřeb herce Luďka Munzara (†85): Tohle…
388 fotografií

„Přišla jsem domů a z toho zoufalství, jak už jsem nevěděla co, tak doslova jako blbec jsem zopakovala, co mi ten doktor řekl, a při tom jsem vybalovala nákup. A on vzal jeden jogurt a prsk do stropu, druhý prsk do stropu,“ popsala Hlaváčová moment, kdy se její manžel vrátil zpět do života. Tehdy ještě netušila, že o pár let později bude potřebovat manželovu podporu sama, když onemocněla Parkinsonovou nemocí.

VIDEO: Takto Martin Trnavský zachytil poslední Vánoce Luďka Munzara, který zemřel 26. ledna 2019

Video
délka: 00:15.75

Takto Martin Trnavský zachytil poslední Vánoce Luďka Munzara, který zemřel 26. ledna 2019 Facebook Martina Trnavského

Fotogalerie
31 fotografií