Lékaři mu zatím stále nedokážou říct, zda se Honza Musil postaví opět na nohy. Dělá pro to vše, každý den vytrvale cvičí a nevzdává to. I když cítí, že slábne.

„Fyzioterapeut se mnou protahuje jak dolní, tak horní končetiny. Ty dolní samozřejmě víc, ale jak stále ležím, ochabují mi všechny svaly, a člověk pak zjistí, že nemá sílu ani v rukou. Ztrácím svalovou hmotu i sílu,“ přiznal Sedmičce moderátor.

Musil už má za sebou dvě operace, celý den jen cvičí a nohy protahuje, zatím je však jeho snaha marná. „Cítím brnění, ale nohy nejsou funkční,“ svěřil se. „Už mám za sebou fázi, kdy jsme zkoušeli, jestli se vůbec nadzvednu. Teď fyzioterapeut v podstatě objevuje funkčnost všech svalů a šlach. Různě mě protahuje, vytáčí nohy,“ dodal Honza, který má v sobě neuvěřitelnou dávku energie a síly bojovat.

Jeho denní režim představuje cvičení hned po snídani, následuje koupel, při které ho nadzvednou a sprchují na lehátku, odpoledne ho pak čeká další cvičení. Ke cvičení patří i péče pomocí Vojtovy metody, která se běžně provádí malým dětem.

 

Fotogalerie
29 fotografií