Boura v živém vystoupení ve studiu Blesku popřel, že by byl pašerákem drog, ale řekl, kdy a za kolik peněz v letech 2014 až 2015 do zahraničí létal. V kauze jen prý zapleten jen kvůli spojení s jedním z dalších obvinění a cestě do Austrálie, tedy pro "modus operandi". Zadržen při činu nebo nedej bože načapán při něčem nelegálním nikdy nebyl. Zaplatili mu prý za zcela něco jiného.

Video
délka: 45:05.58

CELÝ ZÁZNAM: Z pašování drog obviněný Slávek Boura v Blesku: Řekl, kolik dostával za jednu cestu! Blesk TV

Nebyl jsem vyplácen jako pašerák drog, protože jsem pašerákem drog nebyl. Byl jsem osloven jednou vznikající cestovkou, abych vytvořil bedekr z cest. Létali jsme sami dva s partnerkou a za jednu cestu jsem dostával o něco méně než je průměrný měsíční plat,“ tvrdí moderátor. Průměrná mzda v ČR už je téměř 32 000 korun.

Lidé, kteří fungovali jako pašeráci, létali se čtyřmi kufry, kde bylo až 20 kg drog. „Měl jsem normální kufr a menší příruční zavazadlo. Během mých cest se mi dvakrát náhodně dívali do kufru a nic tam nenašli. Navíc všude procházíte rentgeny, skeny očí a někde jsou i cvičení psi na drogy,“ dodal Boura, který prý v životě drogy nebral a ani mu nikdy nebyly nabídnuty. „Spousta mých přátel zemřela na drogy, v českém showbyznysu je jich také hodně, mně se naštěstí vždy vyhnuly. O to absurdnější je tato situace, ve které jsem se ocitl.“

Video
délka: 00:58.48

Slávek Boura: Obviněn z pašování drog! Hrozí mu až 18 let! Petr Macek

Nesnáším drogy a denně klepu na dřevo, že moje tři děti nikdy drogy nebraly. Mám nakoukáno spoustu filmů s touto tematikou, takže si dávám velký pozor, aby mi nebylo něco podstrčeno nebo mi někdo nevyměnil zavazadlo. Opravdu z toho mám velký strach, ale nikdy se naštěstí nic nestalo,“ říká Slávek. Ten má z prvního vztahu dva dospělé syny a z manželství s Markétou Mayerovou osmnáctiletou dceru Agátu.

Video
délka: 01:02.79

Boura o obvinění z pašeráctví drog: Navezl mě do toho řidič poslance! Petr Macek

Fotogalerie
14 fotografií