Dcerka Michala Davida Míša podlehla v roce 2000 ve svých devíti letech akutní leukemii, se kterou se jí podařilo bojovat pouhé tři měsíce. Ve stejném roce zemřela i čtyřletá dcera Karla Svobody a jeho ženy Venduly Pizingerové (46) Klárka. Té oznámili krutou diagnózu ve dvou letech a s leukemií bojovala další dva roky.  

A právě na jejich počest a také na počest zesnulého Karla Svobody vznikl ve spolupráci s producentem Oldřichem Lichtenbergem velkolepý koncert Největší české muzikály Michala Davida a Karla Svobody, který se odehraje 18. 1. 2020 v pražské O2 areně.

„Je skvělé, že na rok 2020 vyšel tak krásný a velký projekt, který připomíná nejen písně Karla Svobody a moje, ale které nám také připomenou naše osudy. Protože my jsme oba přišli o dcery a to díky leukemii, která nám je bohužel sebrala. Od roku 2000 to bude právě dvacet let,“ řekl Blesk.cz Michal David na tiskové konferenci k chystanému koncertu a Vendula Pizingerová jeho slovům jen přikyvovala. 

Zpěvák věří, že jejich životy s Karlem Svobodou jsou propojené. „Máme hodně společný osud, nejen že děláme podobnou muziku a oba dva jsme napsali pár muzikálů. Máme společné také to, že Karlův syn Kuba a můj vnuk Sebastian jsou narozeni ve stejný den, 28. května. To jsou takové zajímavé věci. Myslím, že ten osud máme hodně podobný a je tam něco společného mezi nebem a zemí,“ vysvětlil David.

Ten doufá, že si na obrovské show, kde se na pódiu sejde až 130 umělců, také zazpívá. Nejraději má píseň Teď královnou jsem já z muzikálu Kleopatra, ale tu nejspíš přenechá zazpívat nějaké ženě.

Fotogalerie
34 fotografií