V Česku film příliš pochvalných bodů nesklidil, ani návštěvností, ani hodnocením diváků. Přesto Adamcová zklamaná ani náhodou není. "Dokonalý polibek je úspěšný film. Do kin v USA a v Kanadě síť jako Cineplex nebere nic než to nejlepší a nezávislé filmy se na plátno dostanou jen zřídka. Film musí být výborný, aby se do kina dostal. A to Dokonalý polibek objektivně je. A jsme i na iTunes, Prime Amazon a Google Play. Tyhle platformy si vybírají. Dokonalý polibek je žánrově čistá komedie s crazy přesahem," řekla režisérka Blesku.

Trvá na tom, že za špatné přijetí v Česku může strategická chyba distributora a na reakce měla vliv i kauza rozvodu Vondráčkové. "Luna film špatnou distribuční politikou v ČR v kinech poškodila, ale naštěstí je tu distribuce v Americe," vrací úder jednateli Luna studio Stanislavu Dvořákovi, někdejšímu spojenci, který se před několika dny od dluhů za film distancoval. "Stanislav Dvořák se mi představil jako člověk, který umí do výroby filmu přivést sponzory. Navštívili jsme spolu několik velkých firem, dobře nás přijaly, ale sponzorství nikdy uzavřeno nebylo," konstatuje dnes na Dvořákovu adresu Adamcová.

Adamcová, v Česku známá jako někdejší moderátorka Her bez hranic či díky postavě četařky Babinčákové v Tankovém praporu, filmu stále věří. "Pro mě celá produkce není nepříjemností, naopak. Mám radost, lidé se v kině smějí, nikdo z představení neodchází, dokonce ani nešustí bonbony a nebo nechrastí popcornem. Zrovna včera jsem měla možnost je v kině pozorovat a film se jim líbil," říká.

Kauzu údajného dluhu teď bude řešit dál. Stále opakuje, že žádný osobní dluh vůči Plekancovi nemá. "Teď už je na mě postupovat právní cestou dál. Chci po něm, aby uvedl na pravou míru a pokud možno se omluvil," dodala pro Blesk.

Plekancova právnička Lenka Radoňová uvedla, že Plekanec „uzavřel třístrannou smlouvu o půjčce“, a dodala, že „dlužníkem je mně neznámá kanadská společnost, třetí strana smlouvy je další mně neznámá společnost, která sama sebe označuje za producenta filmu The Perfect Kiss.“

Kdo to ovšem je, pokud ne Luna studios, jak distributor tvrdí, ani Adamcová, na čemž herečka trvá, je stále otázkou.

VIDEO: Kanadský film rozvádějící se Vondráčkové přichází do Čech: Lucie na premiéru nedorazí!

Video
délka: 01:22.90

Kanadský film rozvádějící se Vondráčkové přichází do Čech: Lucie na premiéru nedorazí!  Mirus FD

Fotogalerie
73 fotografií