„Bohužel, musel jsem jim říct, že Jirka v žádném případě v lednu, kdy se má seriál začít točit, nebude ještě v pořádku,“ řekl Aha! filmový producent Pásek.

Herce si pro seriál vybral režisér Jaroslav Brabec (64) s tím, že mu nechá na tělo napsat němou roli. „Beru to, těším se na to. Jardu mám navíc moc rád, dělal kameramana Andělské tváře, která mě nakonec pohřbila. Tak doufám, že teď bude spolupráce veselejší,“ říkal v dobré náladě ještě před měsícem Pomeje.

Byla to totiž Andělská tvář z roku 2001, která ho naprosto zničila, a pravděpodobně tam někde už vzniklo podhoubí zákeřné nemoci. Coby producent filmu se mnohamilionově zadlužil, dostal se do konkurzu, psychicky se sžíral a všechno šlo z kopce dolů.

V lednu Pomeje prodělal operaci rakoviny hrtanu, během níž přišel o hlas. Nyní mu zákeřná choroba napadla kosti, čeká ho ozařování, chemoterapie a k uzdravení je ještě dlouhá cesta. Brabec a celý jeho tým mu drží moc palce. „Kdyby se Jirka náhodou uzdravil dřív, moc rádi ho mezi sebou všichni přivítají,“ dodal Pásek.

VIDEO: Zbědovaný Pomeje sotva chodí! Podívejte se, jakou námahu mu dělají schody!

Video
délka: 03:33.89

Zbědovaný Pomeje sotva chodí! Podívejte se, jakou námahu mu dělají schody! Marek Pátek

Fotogalerie
93 fotografií