„Nevím, jestli je to zábava,“ svěřil se známý komik Karel Šíp, mnohokrát oceněn cenou TýTý v kategorii 'osobnost televizní zábavy' a jako vítěz kategorie 'pořad roku' se svou Všechnopárty,  v rozhovoru pro časopis Téma. „Mění se tam třeba manželky, to jsou kolikrát víc dramata, tam žádná legrace vzniknout ani nemůže. Ale lidi to asi rádi sledujou, to cizí neštěstí. Nevím. Možná to i odrazuje od manželské nevěry, že si řeknou, no, je to pravda, nebudu nic měnit, s touhle svojí to radši nějak už doklepu.“

Nejrůznější talentové soutěže jsou pak v jeho očích přímo kruté. „Velkovýroba nešťastných lidí, do kterých se zasejou semínka naděje, že z nich budou hvězdy. Soutěž skončí a po většině pes neštěkne,“ myslí si Šíp. A nemýlí se. Vždyť kdo si dneska vzpomene například na vítěze SuperStar Lukáše Adamce (31) nebo Sabinu Křovákovou (26)? A co se stalo s nadanými hvězdičkami z Česko Slovensko má talent, třeba se zpěvačkou Gyöngyi Bodišovou (25)?

Podle Šípa v televizi zásadně chybí klasická estráda spočívající ve vtipných scénkách, které střídají písničky. Zároveň však uznává, že je v tomhle staromilec a současný divák by tenhle druh rozptýlení v dnešní hektické době neocenil. „Myslím, že už ani diváci po něčem takovém nesmutní. Ani ty televize nic takového nezkoušej a nejspíš ani nejsou lidi, kteří by to chtěli, autoři a tak. Kdo to má rád, ten si většinou vystačí s reprízami těch pořadů z minula. I já,“ přiznal muž, který dlouhá léta tvořil komickou dvojici se skladatelem Jaroslavem Uhlířem (73).

Video
délka: 14:02

Vémola: Díky Všechnopárty na mě hodně lidí změnilo názor iSportTV