16. červenec 2019
Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Nela Boudová, Lucie Benešová a další hvězdy: Proč si vzaly děti z děcáku?

/
 • Nela Boudová s adoptovanou dcerkou Alexandrou
  20. listopadu 2018 ● 16:30
   

  Některé si děti vzaly do pěstounské péče, protože nemohly otěhotnět, jiné to cítily jako povinnost vůči sobě. Herečka Nela Boudová, která je matkou dvou dospívajících synů, si rok před padesátkou vzala do pěstounské péče dceru Alexandru (7). 

 • 1.

  Nela Boudová a Alexandra

  „Když jsem potkala Sašenku, hned mi bylo jasné, že je to ona. Byla to láska na první pohled! Už léta jezdím do plzeňského dětského domova Domino, kterému pomáhám, a tam jsem ji potkala. Párkrát k nám přijela na víkend a pak jsem požádala o pěstounskou péči,“ uvedla v magazínu Rodina DNES brunetka, která se částečně inspirovala i kolegyní ze seriálu Horákovi Lucií Benešovou (43). Ta si ze stejného dětského domova před časem osvojila dceru Sáru.

  Nela Boudová s adoptovanou dcerkou Alexandrou

 • 2.

  Lucie Benešová a Sára

  Dceru Sáru si brali, když jí bylo sedm let, dnes je z ní osmnáctiletá slečna. „Dceru jsem si vzala jednoduše proto, že jsem chtěla někomu pomoct změnit život k lepšímu a dát mu šanci na normální rodinný život," říká manželka herce Tomáše Matonohy, s nímž vychovává další tři děti.

  Matonohova skutečná rodina: (zleva) adoptovaná Sára (18), Lucián (20) z prvního manželství Benešové, společné děti Štěpán (11), Sára (5) a manželka Lucie.

 • 3.

  Martina Kociánová a Daniel

  Před deseti lety si adoptovala syna moderátorka a zpěvačka Martina Kociánová (47). „To se stává jenom v telenovelách! Stáli jsme pak v kojeňáku na chodbě, sestra přivedla mrňavého kluka. On stál, koukal na mě s manželem, pak se rozeběhl a skočil mi kolem krku,“ vzpomíná na první seznámení se synem Kociánová v rozhovoru pro MF Dnes. Dnes je Danielovi 12 let.

  Kociánová se synem

 • 4.

  Alice Nellis a Oliver a Ella

  Režisérka Alice Nellis (47) dlouho nemohla přijít do jiného stavu, a tak adoptovala dceru Ellu a posléze chlapečka Olivera, který je tmavé pleti. Po pár letech otěhotněla a narodil se jí syn František. „Měla jsem jako malá kamarádku, která byla adoptovaná a byla bezvadná, přišlo mi to normální,“ říká Alice.

  Alice Nellis se svými adoptovanými dětmi

 • 5.

  Veronika Žilková a Markéta a Honza

  Herečka Veronika Žilková (57) si do pěstounské péče vzala dvě děti, i když už měla dceru Agátu a syna Cyrila. „Máma původně jela pro jednu malou holčičku a přivezla dvě starší děti. Ty okamžitě dostaly půlku našich pokojíčků, já bydlela s Markétou, Honza s Cyrilem. Když jim bylo osmnáct, z naší rodiny zmizely, vydaly se hledat svoji biologickou matku, i když ta je do dětského domova dala. Vůbec se s námi nestýkají,“ komentuje Agáta.

  I Honza Herclík vyjel do světa hledat svou biologickou matku, která ho opustila. S Veronikou se už vůbec nestýká.

   

StarDance 2019

Taneční páry Porota Další řady

StarDance X znovu roztančí české hvězdy už na podzim. Česká televize pro jubilejní ročník. Krátce po představení prvního páru ČT prozradila, že s osobnostmi bude tančit deset nových tanečníků. Změní se i složení poroty, kam zamíří například účastník loňského ročníku Richard Genzer.

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 3

Monikay: Protože jsou to hodné a asi i trochu lépe zajištěné ženy

(21. 11. 2018 15:15)

spliny: Je to velká odvaha, já bych do toho nešla ani náhodou! Jedině bych musela vědět co byli zač rodiče kvůli genům !!!! Znám hodně případů že se to nevyplatilo.

(20. 11. 2018 18:58)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy